Stejně jako jejich soupeřky měly zatím na svém kontě dvě porážky a jen vítěz si mohl udržet reálnou možnost bojovat o přímý postup do extraligy. Plzeňanky vstoupily do utkání velmi dobře, vyhrály první set, ale nakonec se z vítězství 3:1 radovaly volejbalistky Opavy.

Družstvo Slavie nastoupilo do zápasu oslabeno o dvě hráčky základní sestavy, nahrávačku Pillerovou a libero Netrvalovou. To se pak v průběhu střetnutí ukázalo jako rozhodující fakt, neboť náhradnice Osičková a Sloupová je nedokázaly plnohodnotně nahradit.

„Celý první set se zastupující nahrávačce Osičkové nečekaně dařilo, stejně tak i liberu Sloupové, která nahradila Netrvalovou. Také proto jsme úvodní set získaly pro sebe,“ popsala úvod zápasu asistentka trenéra Diepolta Jitka Gorčíková.

Od druhého setu ale bylo všechno jinak. Osičkové se na nahrávce přestalo dařit a tím trpěl výkon celého družstva. „Útočnicím se sice dařilo, ale právě vinou špatné nahrávky se k zakončení dostaly jen málo. Domácí tým, který nastoupil kompletní, pak s podporou diváků ve zbytku utkání kraloval. To nakonec dokládá i počet námi získaných míčů. Výhra Opavy byla zasloužená,“ přiznala plzeňská asistentka.

Hráčkám Slavie tak zůstala již jen nepatrná teoretická naděje dostihnout vedoucí družstvo Šternberka. Dosud neporažený celek by musel všechny své tři zbývající zápasy prohrát, naopak Plzeňanky již nesmí zaváhat. A to se v současné době, kdy bude patrně i v příštím utkání chybět nahrávačka Pillerová, jeví jako utopistické.

VK Opava – VK Slavia VŠ Plzeň 3:1 (–21, 17, 11, 18). Sestava Plzně: Černá, Osičková, Hodková, Doljaková, Rutarová, Šmídová, libero Sloupová – Bulínová, Kodlová.

Ostatní výsledky: MS Brno – Sokol Šternberk 1:3 (21, –21, –15, –20), Přerov B – S. Nusle A 1:3 (–18, –23, 22, –19).