Při etapovém podniku dvojic Andalucía Bike Race úřadující mistr světa do 23 let spolu s týmovým parťákem Thomasem Litscherem doslova řádili.

Mladé posily elitní světové stáje ovládly na jihu Španělska hned úvodní z etap, která se jela v okolí Cordóby.

V kvalitní konkurenci porazili Cink se Švýcarem Litcherem i týmové jedničky José Antonia Hermidu a Rudi Van Houtse.

I když se jednalo o první představení v nových barvách, Cink prý nervózní nebyl. „Manažer řekl, že je to testovací závod, že máme být v klidu. Tak jsem byl," uvedl dvaadvacetiletý reprezentant.

V další etapě skončil česko-švýcarský pár těsně třetí a o pouhé dvě vteřiny přenechal dresy vedoucích jezdců Hermidovi s Van Houtsem.

Větší zádrhel přišel ve třetím dějství. Mladíci chytli časový zásek a se ztrátou klesli na průběžně třetí místo. Dopředu se drali pozdější vítězové Alban Lakata s Robertem Mennenem. „Měla to být spíš odpočinková etapa, ale Lakata hned rozjel šílený tempo. Já jsem v úvodu ztratil a při stíhání Thomase mi trochu seklo. Thomas pak spadnul a my stáli a rovnali řídítka i řazení," vyprávěl Cink.

Náladu si spravil v královské etapě. Kvůli nečekanému přívalu sněhu mírně zkrácené dějství „dvojka" stáje Multivan Merida znovu vyhrála.

„Jenže ze ztráty na dvojice před námi jsme příliš neubrali a pátý díl byl kvůli sněhu zrušen. V poslední etapě jsme dojeli druzí, ale celkově jsme zůstali na třetím místě," popisoval Cink. „Byl to dobrý začátek, ale přede mnou je ještě hodně práce," svěřil se cyklista po návratu domů na facebooku. Trénuje v okolí Stupna na Rokycansku, kde žije. „Další start absolvuji v neděli 24. března v rakouském Langenlois," oznámil Cink.