Nejúspěšnější tým finále se stane nejen celkovým vítězem AVL v Plzni, ale spolu s druhým má možnost město reprezentovat na celostátním finále, které se uskuteční 20. dubna v Hradci Králové a sjedou se na něj nejlepší smíšená družstva z celé republiky.

Loni západočeská metropole vyslala své zástupce v podobě MixTeamu a Copajáwym, přičemž ti pro sebe v konkurenci třiadvaceti týmů urvali dokonce čtvrté místo!

I letos jsou Copajáwym a Mix team adepty na účast ve velkém finále. Po základní části jim patří špice tabulky, Copajáwym vede dokonce s tříbodovým náskokem. Mix team zas exceloval na uplynulém a zároveň rozhodujícím turnaji, kdy si poté, co porazil Nekrň a prchej, Šéďa team a Campary, připsal plný počet bodů. Nedělní utkání by tak mělo nabídnout pětici nejlepších ve složení Copajáwym, Mix team, Rumboříci, Dobřany a Campary.

Černý Petr finálové neúčasti tak vyšel na Šéďa team, jenž utrpěl porážku právě od Mix teamu a Kropáče, z tohoto utkání má ovšem aspoň bod. I Majáci táhli Šéďa team do tie-breaku, ale tady byl nakonec tým kapitána Tomáše Šedivého úspěšnější.

Nic však zatím není jisté, pořadím možná ještě zamíchá kontumace. „Máme podezření, že jeden tým nenastoupil v sestavě, jakou dokládá na soupisce. Start hráče mimo soupisku je v AVL trestán kontumací. Celou věc prověřujeme," vysvětluje Saša Mráz s důrazem na to, že i amatérská soutěž musí mít svá pravidla.

A to by právě smutný Šéďa team, který je jen bod za pátými Campary, mohlo zachránit. Naopak právě Campary pak budou nejspíš věšet hlavu.

Finále nejvyšší soutěže se odehraje v sobotu 23. března. „Do té doby už bude jasno, kdo si ho vlastně zahraje," doplňuje Mráz.

To druhá liga se do bojů o konečné pozice teprve pustila, dvě její divize spolu svádí boje o postupová místa do nejvyšší plzeňské soutěže.

Nejlépe si vedl Avanti team, když přišel o pouhý bod, a to ve třetím setu s celkem, který si říká HCSD – hrajem co se dá.

Eva Fryšarová