Oba se soupeři se v pátek ve 20.00 hodin znovu střetnou ve šlágru 19. kola. Hraje se na východě Čech. Pro Chrudim i Plzeň má vzájemný souboj velký význam. Chrudim se totiž v případě vítězství a ztráty Sparty Praha může stát už tři kola před koncem základní části nejlepším celkem, čímž půjde do play-off v nejvýhodnější pozici ze všech. Interobalu by dnešní úspěch pomohl v upevnění třetí příčky.

„Očekáváme velmi těžký zápas proti nejlepšímu českému klubu posledního desetiletí. Utkání bereme jako velmi kvalitní přípravu na play-off a možnost otestovat více hráčů. V náš neprospěch hrají karty a zranění, kterých teď nemáme úplně málo, ale máme široký kádr a musíme se s tím vypořádat,“ řekl na klubovém webu trenér Plzně David Frič, který v zápase kvůli karetním trestům nemůže počítat s Tomášem Vnukem a Janem Havlem. „Už v plné sestavě by to v Chrudimi bylo strašně těžké,“ upozornil na stránkách SK Interobal Plzeň Tomáš Vnuk.

Největší hvězda Interobalu se tak kvůli absenci nepotká s řadou spoluhráčů z reprezentace. „Kluci budou muset samozřejmě dobře bránit a chodit do brejku, po každém zisku míče budeme muset koukat dopředu a snažit se zakončit,“ radí spoluhráčům nejproduktivnější hráč soutěže Vnuk.

Kádr Chrudimi táhnou bratři Drozdové, Lukáš Rešetár, brazilský kanonýr Max a na nedávném futsalovém mistrovství Evropy se v týmu Ukrajiny představil gólman Dmitri Litviněnko. „Zápas je pro nás nesmírně důležitý. Utkáme se s kvalitním soupeřem a doufám, že odvedeme dobrou práci. Musíme být soustředění, následující čtyři zápasy nám ukáží, jak dobře jsme připraveni na play-off,“ uvedl k dnešnímu zápasu trenér Chrudimi Felipe Conde.