Desátý ročník šampionátu v odvětví spojujícím sjezdové lyžování a golf proběhl tradičně ve Špindlerově Mlýně a v golfovém resortu Kunětická Hora.

Zatímco Kabát si domácí zlato vybojoval popáté v řadě, Tereza brala titul po dvou letech. Oba se mohou začít chystat na mistrovství světa, které se v rakouském Kaprunu koná začátkem května.

Talentovaná plzeňská závodnice vystřídala na trůnu starší sestru Evu. Mnohonásobná šampionka ve Ski&Golf nemohla závodit kvůli zranění zápěstí a mistrovství se zúčastnila jen jako caddy pozdější vítězky.

Na trati obřího slalomu vládla Sára Svinková a bývalý reprezentant a nyní trenér Ondřej Bank.

Nejrychlejší čas stlačil na 34,27 sekundy.

Klatovský rodák Kabát skončil pátý v čase 37,84 sekundy. Osmnáctiletá Tereza Koželuhová byla mezi ženami třetí (43,1 sec).

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské části šampionátu.

Kabát pokračoval v dobrém výkonu a výsledkem 79 ran si vybojoval absolutní prvenství. Na rozdíl od minulých let jen těsně. Na Kabátovu pozici útočili Jan Schovánek, Dalibor Manďák i Jan Kodeš.

Naopak Tereza Koželuhová potvrdila roli favoritky (handicap +1,8) a spravila si chuť po loňském mistrovství. Před rokem si při rozjíždění na sjezdovce poranila koleno, šampionát i přes bolest absolvovala, ale dotáhla to „jen“ na druhé místo za sestru Evu.

Teď vše běželo podle představ. Po lyžích Tereza ztrácela na nejvážnější soupeřku Bobinu Žůrkovou bod – jednu ránu. Vyhrála o patnáct. „Na hřiště jsem šla v klidu, nechybovala jsema golf jsem si mohla užít,“ říkala šampionka.

Členka Greensgate Golf Clubu z Plzně-Dýšiny zahrála 73 ran a spolu s Vlastimilem Milerem (zapsal 70 ran) ovládli soutěž dvojic.

Ski&Golf je přitom pro Terezu jen zpestřením přípravy na golfové turnaje. V zimě absolvovala stáž v Americe a do sezony vstoupila na turnaji osmnáctiletých ve Francii.

„Skončila jsem na děleném šestnáctém místě, ale cutem prošla moje soupeřka,“ uvedla česká naděje. „Hrála jsem dobrý golf, jenže vinou tří chybiček mi to uteklo,“ podotkla Tereza, která si letos znovu zahraje prestižní turnaje German a British Girl Open.

Výsledky innogy českého mistrovství ve Ski&Golf 2018 – ženy: Tereza Koželuhová 159,2 b., Bobina Žůrková 174,34, Petra Bumbalová 184,9. Muži: Petr Kabát 154,68, Jan Schovánek 157,38, Jan Kodeš 157,76.