V osmatřiceti letech se Jindřiška Zemanová stala v rodné Plzni českou šampionkou v terénním triatlonu Xterra.

Někdejší juniorská reprezentantka si suverénní vítězství u sluncem rozpáleného Boleváku užívala.

„Závodit doma bylo úžasný. Lidé mě hnali kupředu a byli hodně slyšet,“ děkovala šampionka.

Nyní je sice už víc zaměstnanou mámou od rodiny a trenérkou, jenže srdce bojovnice nezapře.

„Před závodem mi v hlavě myšlenky na titul probleskly,“ svěřovala se Zemanová.

„V tom horku bylo klíčem správné rozložení sil a mně vše sedlo. Na své poměry jsem slušně zaplavala, takže z pátého šestého místa po plavání jsem se už po půlce cyklistiky dostala do vedení. Pravidelným tempem jsem si vybudovala nějaký náskok, který jsem v běhu kontrolovala a doběhla si pro titul,“ popsala členka pořádajícího Triatlonu Plzeň cestu za zlatem. „Honza Řehula se svým týmem připravil znovu skvěle zajištěný závod,“ ocenila.

Triatlonový souboj na distancích 0,7 – 25 – 7 km zvládla v čase 1:50:27,9 hodiny. O šest minut rychleji než další medailistky.

Po rozhovorech do médií pak Zemanová vyhlížela v cíli manžela Jaroslava. Jinak lékař, specialista ortoped, se s tratí rval dvě hodiny a sedmnáct minut.

„Na to, že Jára horko nemiluje, se s tím pral statečně. V kategorii byl sedmý,“ pochválila chotě.

Sama si už druhý den dala s cyklistkami 145 kilometrů na silničním kole.

A plánuje další starty.

„Pojedu Xterru v německém Zittau, Světový pohár v Prachaticích a v září střední triatlon v Davosu. Všechno jsou to zajímavé destinace a pro rodinu dovolená,“ usmívá se Zemanová.

A přemítá, že by mohla vyrazit znovu také na Havaj, odkud si při loňské premiéře přivezla titul amatérské mistryně světa Xterra.

„Původně jsem si to chtěla schovat až na příští rok, kdy mi bude čtyřicet. Červíček ale hlodá. Je to však drahý a navíc se na Havaj cestuje třicet hodin. Ale pokud si vyjedu startovní slot v Zittau i v Prachaticích, tak by to byla pobídka, abych na Maui jela,“ svěřila se.