Zkušená závodnice vyhrála na Xterra Germany v Žitavě souboj žen v kategorii do 39 let. Trať 1,5 km plavání, 35 km na horském kole a 10 km běhu zvládla členka Triatlonu Plzeň v čase 3:15:46,09 hodiny.

V pořadí s profesionálkami, kterým kralovala Češka Helena Karásková, skončila desátá a v kategorii amatérek bez rozdílu věku byla Zemanová jasně nejrychlejší.

Jenže cesta k dalšímu triumfu byla byla pro amatérskou mistryni světa o dost bolavější.

„Znovu jsem si potvrdila, že bez práce, tedy pořádného tréninku, nejsou koláče,“ konstatovala ostřílená triatlonistka. „Nejde pořád jen brát, šmrdlat to v přípravě a něco očekávat. A teď o prázdninách je složité skloubit zaměstnání, rodinu a do toho ještě vměstnat větší tréninkový blok,“ říkala.

Přesto závod nakonec dotáhla k vítězství.

„Už plavání byla hrůza. Startovali jsme jen minutu po chlapech a prodrat se tou masou lidí před námi prostě nešlo. Schytala jsem spoustu ran a často nevěděla, kam mám plavat,“ zavzpomínala na úvodní disciplínu.

Jenže trápení nepřešlo ani v cyklistice, která je jinak Zemanové parádní disciplínou. „Měla jsem prázdné nohy a cítila, že tělu se nechce do otáček. Asi po dvaceti kilometrech jsem se naštěstí rozjela a už jsem to byla zase já,“ vyprávěla česká šampionka.

Startovním polem se drala kupředu a cíl proťala jako vítězka. Vybojovala si tak znovu místenku na vyvrcholení Xterry na Havaji, kde loni slavila vítězství mezi amatérkami.

Po Itálii a Prachaticích to dokázala potřetí v sezoně, a splnila tak vlastní podmínku, aby vůbec o cestě na Havaj za obhajobou titulu začala uvažovat.

„Na přemýšlení mám čas do 1. září, ale nejsem přesvědčena, že bych to chtěla. Je to výzva, ale i závazek, který s sebou nese spoustu dřiny. Teď vím, že chci dobře potrénovat směrem k polovičnímu Ironmanovi, který se začátkem září koná ve švýcarském Davosu. Tam se těším,“ prohlásila Jindřiška Zemanová.