„Po sezoně jde o příjemné zpestření a navíc ve vedrech se člověk aspoň zchladil. Jde o srandu, máme po sezoně, užíváme si mistrovské oslavy a pocit, že jsme v republice nejlepší,“ řekl trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st. s tím, že házenkáři chodí na led i o Vánocích.

Na led vyjela většina mistrovského kádru. „Biči (David Bičiště, pozn. aut.) nemohl, protože nemá velikost bruslí. Ale jinak většina kluků se přišla sklouznout. Zahrál jsem si i já, ale nevím, jestli se dá mluvit o hraní,“ smál se Tonar st.

Zatímco dříve házenkářům stačila hokejka a brusle, v poslední době neriskují zranění a oblékají se do hokejové výstroje. „Hrajeme jako na rybníku. Úroveň odpovídá sportu, který děláme,“ dodal.

Kdo je nejlepší hokejista? „Je vidět, že Šmíďák (syn bývalého hokejisty Škody Plzeň Karla Šmída Karel, pozn. aut.) v žákovských kategoriích trénoval a hrál, takže bruslení má zmáknuté. Na Ondrovi Šafránkovi je taky vidět, že má k hokeji blízko. Jeho bruslení je dobré. Vinkl (Petr Vinkelhöfer, pozn. aut.) a Miky (Michal Tonar ml.)měli na pajdě zápočty z hokeje, takže na nich je rovněž vidět, že zvládají překládačku. Ivancev sliboval, že to zkusí. Někdo mu říkal, jestli si nasadí brusle, tak už může být v srbském nároďáku,“ žertoval kouč Talentu.

Nejlepším fotbalistou je Jakub Douda. „Jeho kopací technika je opravdu dobrá,“ tvrdil Michal Tonar st.

Teď už si házenkářští šampioni užívají zaslouženou dovolenou. Letní tréninkový dril jim začne v polovině července, letos nebude soustředění v Alpách.

Osmnáctiletý hokejový útočník Filip Přikryl (na snímku) se po návratu ze zámoří připravuje s áčkem extraligové Škody Plzeň .
Přikryl o přípravě: Je to povinné peklo, říká mladý útočník