Účastníka čtvrté nejvyšší soutěže trénuje bývalý český reprezentant Petr Házl a v sestavě mimo jiné najdete i odchovance plzeňské házené Karla Květoně.

„Jsou tam i další Češi, to dá zápasu zvláštní náboj. Němci navíc slibují slušnou diváckou kulisu. I pro nás to bude dobrá prověrka před ostrým startem sezony,“ uvedl před cestou do Německa plzeňský kouč Michal Tonar (na snímku).

„Zkusíme už hrát v sestavě, se kterou počítáme do ostrých zápasů,“ doplnil trenér Talentu, kterému dělají starost lehká zranění Chmelíka s Ivančevem z turnaje v Jičíně, ale oba by měli do Německa cestovat s týmem.

Plzeňský Talent se tak v Plavně představí kompletní včetně letních posil – pivotů Macháče a Režnického i levorukého Slovince Bogdanoviče na spojce.

Samotné utkání začíná v 19.30 hodin, ale brány haly se otevřou o dvě hodiny dříve. Už v 18.00 totiž začíná předsezonní prezentace německého klubu a s ním spojená veřejná tisková konference.

„Pro naše hráče a samozřejmě i fanoušky je skvělá věc, že můžeme přivítat české šampiony v Plavně,“ uvedl na facebookovém profilu klubu Lutz Petzold, manažer Oberlose Plauen.

„Snad nás soupeř prověří lépe, než předchozí německé celky Suhl a Freiberg. Už bychom si chtěli vyzkoušet některé herní věci směrem k pohárovému zápasu na Islandu,“ naznačil trenér Tonar, že vše už směřuje k ostrému startu sezony.

Ten obstará úvodní kolo Poháru EHF, první zápas s Haukarem Hafnafjodur, jehož barvy hájí i český házenkář Adam „Haukur“ Baumruk, hrají jeho svěřenci v neděli 1. září na Islandu, domácí odvetu pak 7. září od 18 hodin.

Do extraligy vstoupí úřadující mistři ve středu 11. září doma proti Zubří. Hrát by se mělo od 18.10 před televizními kamerami.