„Moc se na to těšíme,“ uvedl Václav Pech pár hodin před startem. „Auto už sice chystáme na příští sezonu, ale tenhle závod ještě dáme. Použijeme některé použité díly, abychom neničili materiál na nový rok,“ vysvětloval 44letý plzeňský jezdec, který letos vyhrál zkrácený domácí šampionát a získal už osmý český titul v kariéře.

Svoje místo na Setkání mistrů v Sosnové tak má právem. V minulosti se Pech na Setkání utkával s hvězdami světové rallye – Sebastienem Loebem, Miki Biasionem nebo Markku Alénem.

Letos se musí spokojit s tuzemskou konkurencí (Martin Semerád, Antonín Tlusťák, Karel Trojan, Václav Kopáček atd.), i když mezi přihlášenými je i Polák Grzegorz Grzyb.

Ihned po Setkání mistrů plánuje Pech začít přípravu na další soutěžní ročník. Ten by měl začít na konci března Valašskou rallye. Plzeňský jezdec bude i nadále jezdit s vozem Ford Focus WRC.

„Po Sosnové auto do šroubku rozebereme a zase poskládáme zpátky,“ popisoval Václav Pech, který se chystá i se spolujezdcem Petrem Uhlem na důslednou kondiční přípravu.

Ale to až po Sosnové, kde v pátek hned po příjezdu absolvují posádky testy na covid-19, od 10 hodin pak začínají tréninkové jízdy. Pech se postaví poprvé na start po poledni.

Přímý přenos ze sobotního soutěžního programu poběží na youtube kanálu.

Plzeňský biskup Tomáš Holub společně se starostou a místostarostou největšího plzeňského obvodu uložili sochu malého Ježíška do jesliček, které jsou součástí velkého vyřezávaného betlému na vánočních trzích na náměstí Republiky v Plzni.
Půlnoční bohoslužby letos v Plzeňském kraji nebudou, kostely se ale otevřou