Deštivé přeháňky střídající se s téměř jasnou oblohou, do všech stran od trati odlétávající bláto, řev motorů a parádní jezdecké souboje ve všech soutěžních kategoriích. Závodníci čtvrtého podniku seriálu Open mistrovství České republiky sajdkár a čtyřkolek, který se jel na stříbrském Terénu sv. Petra v neděli 19. května 2024, ze sebe vydali co mohli a předvedli parádní adrenalinovou show. Vzrušenou atmosféru skvěle doplňovaly komentátorské glosy oblíbeného komentátora Míry Šimka. Pověstné „peklo Západu“ opět nezklamalo.

Pořadatelé tentokrát trať skutečně kropit nemuseli. Deštivé přeháňky, kterých se v průběhu dne sneslo na závodní trať nepočítaně, udělaly z perfektně připravené trati mazlavou merendu. Blátíčko však dodalo celému klání ty pravé „grády“. Fanoušci tak mohli sledovat jedinečnou podívanou, kdy občas jen těžko rozeznávali na zabahněných strojích své favority.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Na startovní rošt se postupně v průběhu dne postavili závodníci přeboru ČR čtyřkolek a čtyřkolek veterán, otevřeného MČR čtyřkolek, přeboru ČR čtyřkolek juniorů, otevřeného MČR sajdkár a nechyběl ani přebor ČR sajdkár veteránů.

Republikovému závodu sajdkár nakonec dominovali lídři průběžného pořadí seriálu Nizozemec Daniel Willemsen s českým spolujezdcem Michalem Gáborem (st. č. 111). Padesátiletý Holanďan ověnčený deseti tituly mistra světa platí za největší hvězdu sajdkárkrosu. Přestože ani do jedné rozjížďky neodjel po startu jako první, vždy se během několika kol prodral do čela a pak už byl nepolapitelný.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

V šampionátu čtyřkolek pokračuje letošní zlatá jízda Davida Sůsy (st. č. 12). Vloni druhý muž celkového pořadí má v aktuálním ročníku famózní formu a spolehlivý stroj. Potvrdil to i ve Stříbře, kde mu nikdo nestačil, byť konkurence silně tlačila a Sůsovo vítězství nebylo nijak drtivé.

Přestože čas od času museli fanoušci utéct do svých vozidel nebo se schovat pod deštníky, na atraktivitě závodu počasí neubralo. Kdo dorazil a vydržel sledovat, stal se svědkem i několika nevšedních zážitků. Jedním z nich byla situace, kdy při rozjížďce přeboru ČR čtyřkolek junior odstartovala nejlépe zástupkyně něžného pohlaví Andrea Sedláčková s číslem 32. Ta za sebou pár kol soupeře vodila, než ji předjel favorizovaný Polák Julian Rutkowski. Ten se ale nevyhnul chybě v druhé jízdě, a tak Sedláčková dokázala trochu překvapivě vyhrát celý závod!

Několik výjezdů k zaplaveným místům, ale i odstraňování následků nehody. Taková byl noc dobrovolných hasičů z Boru.
Pernou noc měli hasiči v Boru. Vyjížděli k zaplaveným sklepům i dopravní nehodě

Že je charakter a má sportovního ducha předvedl mladý jezdec na quadu Matěj Hotový #147. Když musel závod předčasně ukončit, stál u trati od hlavy až k patě obalený blátem a vehementně hnal potleskem, máváním a pokřikem své soupeře do ještě větších výkonů. Před takovým jednáním nezbývá než smeknout klobouk dolů.

Stříbrská sezóna bude pokračovat motokrosovými závody 6.7.2024 O pohár Plzeňského kraje a 22.9.2024 středočeským přeborem MOTUL MX Racing.

Výsledky:

OPEN MČR side

1. Daniel Willemsen, Michal Gábor

2. Tomáš Vejchoda, Jakub Vejchoda

3. Martin Králíček, Pavel Boukal

PČR side veteran

1. Milan Jiroušek, Vladimír Ochtábec

2. Miloš Hlava, Robert Hobl

3. Roman Matýs, Jiří Matýs

OPEN MČR quad

1. David Sůsa

2. Adam Tuček

3. Jiří Kašpar

PČR quad:

1. Levente Karsai, 2. Vladimír Šnajdr, 3. Lukáš Tichý

PČR quad veterán

1. Marián Klíč, 2. Jaroslav Faktor, 3. Michal Kimerling

PČR quad Junior I.

1. Tereza Hrabalová

2. Zdeněk Břicháček

3. Jaroslav Bauer

PČR quad Junior II.

1. Andrea Sedláčková

2. Julian Rutkowski

3. Denis Lavir