Dvaadvacetiletý házenkář Talentu Plzeň reprezentoval Českou republiku v polské Opoli na turnaji čtyř národů. Čeští házenkáři skončili poslední, ale zápasy s Rumunskem (26:27) a o třetí místo proti Japonsku (25:27) prohráli jen s těsnými výsledky. „V Polsku hrál náš širší kádr, zatímco soupeři měli kompletní sestavu. I když to výsledkově nevyšlo, tak si myslím, že jsme obě utkání odehráli dobře. Potvrdila to i slova trenérů, kteří byli docela spokojení,“ řekl Ondřej Šafránek.

Jaké pocity jste měl ze svých výkonů?
Docela pozitivní. Trenéři mi poslední den při pohovoru říkali, že byli mile překvapení. Mám ale na sobě dál pracovat. Cítím to tak i já, že samozřejmě nějaké chyby jsem udělal, ale že jsem jinak zanechal dobrý dojem.

Jaké chyby?
Pořád mám problém v bránění. Je to můj dlouhodobý problém, takže v obraně musím na pár věcech ještě zapracovat. Neproměnil jsem pár šancí. Nicméně trenéři říkali, že musím přidat v obraně a s tím musím souhlasit.

Naznačili vám další nominaci na reprezentační akce?
Zatím nic takového nenaznačovali. Kluci teď mají akci v Chebu, kde je plná sestava. Tam mě nenominovali, ale jsem jako náhradník. Budu se snažit dál a uvidíme. Doufám, že to znovu vyjde.

Kolik minut jste na turnaji odehrál?
Proti Rumunsku 20 minut a s Japonskem jsem hrál více. Asi pětatřicet minut, byl jsem překvapený, že to vyšlo na tolik minut.

Rumunsku jste vstřelil jeden gól a Japonsku dva. Stál vás první reprezentační gól nějaké zápisné?
Něco tam asi bude. Myslím si, že i v Plzni mě kluci zkasírují.

Jaké jste měl pocity při oblékání reprezentačního dresu? Přece jen seniorský národní tým je asi víc než juniorská reprezentace…
Určitě. Byl to fantastický pocit. Snil jsem o tom, že si jednou zahraji za nároďák. Teď se mi to povedlo, vstřelil jsem první reprezentační góly, takže jsem šťastný. Budu se snažit, aby to nebyly moje poslední reprezentační zápasy.

Zkuste srovnat mezinárodní zápasy s utkání v české extralize. V čem je rozdíl?
Rozdíly jsou ve všem. Na reprezentační úrovni jsou silovější typy hráčů, kteří jsou na tom dobře i pohybově a technicky. Je tam více komplexních házenkářů. Ve všech směrech je to o parník dál. Je to asi jako bychom se měli měřit s týmy v Poháru EHF, proti kterým jsme hráli. Myslím tím Konstantu, Kolding nebo Pamplonu.