Prvním z nich je sobotní závod „O štít města Plzně“, který pořádá na řece Radbuze u mostu Milénia oddíl Prazdroj Plzeň. Druhý (v seriálu čtvrtý) a zároveň poslední se pojede v neděli v Sedlci u Plzně a pořádá jej místní Spartak. Starty prvních závodů jsou po oba dny v 10.00 hodin, soutěže potrvají přibližně do 17.00 hod.

V závodech „Západní Golden League“ soutěží oddíly rychlostní kanoistiky ze západu Čech o nejlepší oddíl i jednotlivce v kategoriích mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek.

„V každém ze čtyř závodů se bodují dvě vybrané tratě. První tři závodníci v nich získají 5, 3 a 1 bod. Podmínkou je, že se závodníci musí zúčastnit alespoň tří ze čtyř závodů seriálu,“ objasňuje systém soutěže jeden z organizátorů Marek Vávra ze Sedlce.

Do „zlatého pokladu“ vložil každý z oddílů pořádajících jednotlivé závody (Kadaň, Cheb, Prazdroj Plzeň, Sedlec) po 3000 Kč. „Celou sumu získá ten závodník, který ve všech závodech nasbírá nejvíce bodů. Pokud získají dva či více závodníků stejně bodů, suma se mezi ně rozdělí rovným dílem,“ dodává Vávra. V soutěži o nejlepší oddíl se výsledky bodují dle systému bodování pro Český pohár. Cenou pro vítěze je závodní minikajak pro žákovské kategorie.

Vyhodnocení celého seriálu „Západní Golden League“ se uskuteční ihned po skončení posledního závodu v neděli v Sedlci.

Na velice atraktivní podívanou se mohou těšit diváci v sobotu v Plzni. Po skončení závodů rychlostních kanoistů se poprvé v Plzni představí v ukázkovém závodě také dračí lodě. V této vodácké disciplíně, která má původ ve staré Číně, pádluje na jedné lodi 20 sportovců podle úderů bubeníka.

Závod pořádá plzeňský oddíl dračích lodí Pilsner Dragons a je určen pro smíšené amatérské a firemní posádky. Zúčastní se jej mimo jiné i posádka zaměstnanců plzeňského magistrátu, kteří si závodění na dračí lodi již vyzkoušela vloni na přátelských závodech v Regensburgu. Závody startují v prostoru pod mostem Milénia v 17.00 hodin.