Kralovičtí pořadatelé připravili všem aktérům tři trasy vedoucí podél řeky Střely a poté přes Plasy nebo Rabštejn. Důkladnou závěrečnou prověrkou všech bikerů představovalo stoupání na Potvorskou horu. Jako první vyrazili v pravé poledne účastníci maratonské trati na 70 km s převýšením 1820 metrů. Po nich následovali jezdci na trasách 40 a 20 km.

Náročný okruh nejrychleji zvládl osmatřicetiletý Ladislav Fabišovský, jenž si tak vylepšil loňskou druhou příčku, kdy skončil za Martinem Stoškem. Zkušený biker a několikanásobný mistr světa cyklistů v běhu na lyžích dorazil do cíle s náskokem 2:44 min. Mezi ženami suverénně dominovala bývalá reprezentanta na horském kole Jindřiška Zemanová, loňská světová šampionka v terénním triatlonu XTerra, která přijela s náskokem více než čtyřiadvaceti minut. Dosažené časy obou vítězů se současně staly novými traťovými rekordy.

„Úroveň závodů byla vysoká. Trať byla tvrdá a rychlá a účastníci dosahovali výborných výkonů,“ pochvaloval si Jiří Tišer, jeden z členů organizačního výboru z Bike Clubu Kralovice.

Na startu byl biker Karel Pešek, který startoval ve všech šestnácti ročnících. Tentokrát absolvoval trasu 40 km na elektrokole. Dopolední část patřila dětským soutěžím na okruzích 100 až 800 metrů.