Plzeň – Na ligový trůn mohou po deseti dějstvích série dosednout už pouze dva cyklisté.

Jan Ryba z týmu Sparty, který drží vedoucí pozici a obhajuje titul z loňska. A jen o bod horší Martin Boubal ze sestavy Hello CTW, který Giant ligu v minulosti vyhrál třikrát. Průběžně třetí sparťan Richard Habermann do boje o prvenství už nemůže zasáhnout.

Boj o jubilejní trofej je ale stále otevřený. Vždyť před minulým kolem bylo pořadí ještě opačné.

Boubal vedl o bod před Rybou, ale ten svého zkušenějšího soka zase přeskočil a sahá po druhé trofeji v řadě.

Dramatické vyvrcholení duelu kdo s koho mezi lídry Sparty a Hello CTW – kritérium na 55 okruhů (60 km) – se znovu v Plzni na dráze v areálu SK Rapid v Doubravce rozjede v úterý v 17.30 hodin.

Ryba se Spartou startoval v závěru minulého týdne na kvalitně obsazeném etapovém podniku Okolo jižních Čech. V nabité zahraniční konkurenci se zviditelnil v úniku v jedné z etap a v soutěži vrchařů obsadil čtvrté místo.

Skvělou formu na jihu Čech potvrdil také vítěz minulého ligového dílu Habermann, který ve dvou etapách skončil do patnáctého místa. V Giant lize vede soutěž aktivity měsíce září a puntíkovaný dres by rád uhájil.

Prvenství v LIV Bohemia Sekt Cupu žen má na dosah Hana Heřmanovská, v kategorii Masters jezdců nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom) a mezi juniory Vojtěch Církva (Roman Kreuziger cycling Academy).

Před kritériem pro muže Elite, ženy, Masters a juniory se tradičně uskuteční závody mládežnických kategorií znovu jako Velká cena Roman Kreuziger Cycling Academy. Startují v 15.45 a v 16.20 hodin.