I do roku 2009 vstoupil celek v rudých dresech s profistatutem kontinentálního dříve třetidivizního týmu.

Což obnáší znovu naplnit zhruba čtyřmilionový rozpočet. To vše v časech, kdy se svět potýká s hospodářskou krizí. „Vyskakovat si nemůžeme, ale není důvod k panice! Většina sponzorů zůstává cyklistické Spartě věrná,“ říká Zdeněk Rubáš.

Bývalý závodník a dnes ředitel klubu, kterému před lety vdechl nový život. A drží ho mezi domácí elitou. „Od roku 2002, kdy jsem Spartu převzal, je tým stále na vzestupu. Potvrzuje to i loňská sezona,“ podotýká Rubáš.

„Rosťa Krotký s Tomášem Okrouhlickým získali titul v časovce dvojic, Zelinka je zase domácím šampionem do 23 let. A v nejprestižnějším závodě elity vybojoval Martin Hebík stříbro, k tomu Martin Prázdnovský přidal slovenský bronz. Celkem pět mistrovských medailí, to je zatím náš nejvýraznější výsledek,“ připomíná Rubáš. A věří, že podobně si jeho svěřenci povedou i v roce 2009. To už se ale musí obejít bez obou loňských lídrů. Hebíka, který přestoupil do druhodivizního PSK Author Whirlpool, i Prázdnovského (Burgas).

„Zato z německého týmu Sparkasse Dortmund se vrátila naše bývalá jednička Richard Faltus, posilou by měl být srbský jezdec Nebojsa Jovanovič a hodně si slibujeme i od příchodu Ládi Fabišovského. A jsou tu také mladí,“ tvrdí klubový šéf.

A na které závody se sparťané chystají? „Sezonu otevřeme koncem března ve Francii na Okolo Normandie a větší etapák bychom potom měli jet každý měsíc. Třeba v dubnu Okolo Turecka, v květnu francouzskou Tour de Gironde,“ vypočítává Rubáš.

K tomu jednorázové závody v zahraničí i na českých silnicích. „Doma jsou prioritou mistrovské závody,“ zdůrazňuje ředitel.

Tým osedlá znovu kola Specialized.

„Koncem února nás čeká ještě soustředění na Mallorce,“ podotýká Rubáš, kterého ani letos neopouštějí závodnické chutě. „Třeba na Giant lize v Plzni se určitě zase objevím. Pro mě je to skvělý relax i motivace, jak se udržet v kondici.“