V soutěži zůstávají i Hranice, které prohrály baráž se Strakonicemi. Čtrnáctým týmem české extraligy bude slovenský velkoklub a nejlepší celek tamní soutěže Tatran Prešov. Extraligového play-off se změny nedotknou. Prešov bude hrát pouze v základní části, po níž bude vyhlášen vítěz. Play-off se bude týkat jen českých klubů.

„Zápasy s Prešovem atraktivitu extraligy asi zvýší, nicméně nemyslím si, že rozšíření soutěže je dobrým krokem pro týmy a hráče, kteří vesměs hrají extraligu při své práci. Bude to znamenat více zápasů v týdnu, a když to vezmu třeba osobně, tak si myslím, že s tím budeme mít trochu problémy. Informaci o zápasech v týdnu jsme dostali od trenérů na konci sezony, takže nevím, kolik se toho ještě může změnit,“ říká pivot Talent týmu Plzeňského kraje Jakub Šindelář.

Počet extraligových zápasů vám vzroste o čtyři, přičemž už ta skončená sezona byla pro Talent zápasově napjatá, protože play-off evropského poháru vám zasáhlo do extraligového play-off.

Přesně tak, bude to náročnější. Už minulá sezona byla hodně náročná. Myslím si, že na konci nám docela došly síly. Takže já rozšíření extraligy nevidím jako dobrý krok. Takový je můj názor.

Jak velkou šanci dáváte tomu, že nový model extraligy vydrží?

Někde jsem četl, že je to odsouhlasené na dva roky. Potom se uvidí. Abych řekl pravdu, tak poté, co jsme skončili finále, se snažím házenou na měsíc úplně vytěsnit. Takže mám jen okrajové informace.

Jakub Šindelář. Finále play off házenkářské extraligy mužů - 3. zápas: Karviná - Talent tým Plzeňského kraje, 21. května 2022 v Karviné.Jakub Šindelář. Finále play off házenkářské extraligy mužů - 3. zápas: Karviná - Talent tým Plzeňského kraje, 21. května 2022 v Karviné.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Prešov si pamatujete z Česko-slovenského poháru…

Strašně dlouhá cesta (úsměv). Sice bude jen jednou, ale přesto to bude cesta i se zápasem na dva dny. Takže nic příjemného, obzvlášť pokud by se mělo hrát v týdnu.

Naposledy jste s ním hráli před třemi nebo čtyřmi roky, takže se ten tým určitě obměnil. Jaký to přesto byl soupeř?

Byl to silný mančaft, který hraje spoustu soutěží. Myslím si, že když se nám povede zápas, můžeme s nimi nějakou chvíli držet krok. Jsem zvědavý na mužstva, která se v extralize pohybují ve spodní části tabulky. Nevím, jaký mají teď mančaft. Uvidíme. Otázka je, s jakými hráči přijedou a jak se jim budou mísit soutěže, které mají hrát.

Letní příprava Talentu začíná 18. července. Už se individuálně připravujete, nebo ještě odpočíváte?

Odpočívám, ale postupně jsem už začal doma lehce běhat na pásu. Po práci se snažím trochu hýbat. Neříkám, že každý den, ale pokud bych na měsíc vypadl z rytmu, tak ve svém věku a se svými proporcemi bych se letní přípravou dost protrápil.

Jakub Šindelář s mistrovským pohárem nad hlavou.
Zlatá házenkářská dynastie. Pět titulů je dobrá vizitka, říká Šindelář