Rozjetý Talent přivítá
v domácí premiéře Přerov

Plzeň – První domácí extraligový zápas v nové sezoně čeká v neděli házenkáře Talentu M.A.T. Plzeň.

12.9.2014

Talent M.A.T. Plzeň - SSV Bozen LoackerFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Svěřenci trenérů Martina Šetlíka a Jiřího Hynka přivítají v tradičním čase od 10.30 hodin v Městské sportovní hale Přerov.

Západočechům se zatím v nové sezoně daří. V prvním extraligovém kole vydřeli v Karviné cenné vítězství 34:32, když ve druhém poločase prohrávali už rozdílem sedmi branek 17:24.

O víkendu si zase úřadující český mistr zajistil postup do druhého kvalifikačního kola Poháru EHF, když v domácí hale po sobotní remíze 26:26 porazil v neděli italský celek SSV Bozen Loacker 24:17.

Zato házenkáři Přerova se budou snažit na svoji extraligovou premiéru co nejrychleji zapomenout. Svěřenci trenéra Kamila Zemánka totiž prohráli ve Frýdku-Místku vysokým rozdílem 26:37.

Papírovým favoritem nedělního duelu bude tedy rozhodně Talent M.A.T. Plzeň.

„Myslím si, že Přerov je největším adeptem na sestup. Oproti minulé sezoně jim odešlo několik dobrých hráčů. Například Veřmiřovský, který je v minulé sezoně táhl v nadstavbě. Ten nám dal v prvním kole v Karviné jedenáct branek," poukazuje plzeňský házenkář Petr Linhart.

Program 2. kola extraligy mužů: Dukla Praha – Hranice (SO 16.30), Karviná – Zubří (NE 10.30), Talent M.A.T. Plzeň – Přerov (NE 10.30, Městská sportovní hala), Zlín – Lovosice (NE 16.00), Jičín – Litovel (NE 17.00).

Utkání KP Brno – Frýdek-Místek se hrálo včera a skončilo po uzávěrce tohoto vydání.