Minule v Novém Veselí, kde Talent vyhrál 32:26, zatížil konto soupeře sedmi góly, nikdo jich nedal víc.

Tomáši, co říkáte na svoji střeleckou fazonu? Musíte být spokojený, ne?
Samozřejmě že mě to těší. Dlouhodobě se na sobě snažím pracovat a snad se to vyplácí. Doufám, že to tak bude i dál, i když předpokládám, že ne každý zápas se povede tak jako těch pár posledních.

close Tomáš Nejdl (vpravo). info Zdroj: Hynek Sladký zoom_in Tomáš Nejdl (vpravo).

Teď vás čekají doma Lovosice. Jaký to je soupeř?
Vždycky jsou velmi nepříjemný soupeř, což dokazují hlavně v domácím prostředí. Já doufám, že to tak bude i teď. I kvůli akci, která zápas provází, chceme uspět.

Utkání má charitativní podtext. Zvyšuje to ještě vaši motivaci?
Já hlavně věřím, že budeme házenou diváky bavit a zvládneme to i bodově. Pro dobrou věc se vyplatí bojovat. Hlavně aby to lidi bavilo a udělali jsme dobrou reklamu házené i celé té akci.

Pojďme ještě zpátky k Lovosicím. Co si budete muset pohlídat? V čem je jejich největší síla?
Lovosice mají výborného brankáře a celkově fungují jako tým, dávají šanci mladíkům, jako je Trkovský, ale mají tam i zkušené borce. Jsou velmi silný soupeř ve středu pole i na křídlech.

Pak vás ještě dva dny před Vánoci (22. prosince od 16.30) čeká doma semifinále Českého poháru s Karvinou. Co na to říkáte?
(usměje se) Doufám, že to bude svátek házené. Půjde o hodně, o finále domácího poháru. O náboj je tedy postaráno. My jim navíc chceme vrátit nedávnou porážku v extralize u nich.