„Karviná vyhrála zaslouženě. Jen je škoda, že jsme nevyužili nabídnuté šance na střely do prázdné brány. Kdybychom je využili, tak jsme o čtyři góly neprohráli. Ale to se nedá nic dělat,“ řekl trenér Plzně Michal Tonar st.

Karvinský kouč Marek Michalisko byl na své svěřence hrdý. „Kluci opravdu hráli srdcem a mám pocit, jako by víc chtěli než hosté. Možná to byl ten hlavní rozdíl, protože jinak jsou oba týmy velmi vyrovnané. V této fázi sezony už rozhodují maličkosti a ty dnes hrály v náš prospěch. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům. Byli fantastičtí a my jsme na karvinské fandy pyšní. Byla opravdu našlapaná hala, perfektní atmosféra, a to se hraje klukům moc dobře,“ pochvaloval si Michalisko.

Karviná měla navrch, ve 14. minutě vedla 7:3. Jenže Plzeň se vymanila z tlaku a během pěti minut srovnala na 8:8. První poločas skončil vedením domácích 12:11.

Ve druhé půli Karviná vsadila na hru v sedmi. Několik ztrát balonů při útoku domácích však Talent nedokázal potrestat střelbou do prázdné branky. Kvůli tomu narůstal náskok Karviné (21:15). Domácí si udržovali náskok až do konce zápasu, který vyhráli 28:24.

„Čím víc se bude série blížit ke konci, tím budou všichni nervóznější a bude se víc chybovat. Tak uvidíme, které mužstvo bude mít silnější nervy a které nakonec získá titul. Tyto týmy jsou totiž tak vyrovnané, že nejde nikoho favorizovat. Navzájem se velmi dobře známe, a tak budou rozhodovat individuální výkony v tom daném čase,“ tvrdil Tonar st.

Třetí zápas finále je na programu v neděli od 12.30 hodin v Plzni. Předprodej vstupenek je v prodejnách M.A.T. v Lochotínské a Zábělské ulici. Čtvrté utkání se hraje ve středu 22. května od 17.00 hodin v Karviné.