Profesionální hokejový sudí Vladimír Šindler se může pochlubit bohatou kariérou a řadou úspěchů.

V současné době se plzeňský rodák pilně připravuje na další sezonu.

„Teď se zaměřuji na atletickou část, po semináři pro rozhodčí budu pilovat spíše rychlost a sílu," vypočítává Šindler.

Jak hodnotíte minulou sezonu?
Co se extraligy týče, tak jsem spokojený. Samozřejmě nikdy není sezona, kdy to nemohlo být ještě o kousek lepší. Kdyby ale všechny sezony dopadly jako ta poslední, nezlobil bych se.

Ale na světový šampionát jste se letos nepodíval… Nemrzí vás to?
Do Finska a Švédska odjeli mladší kolegové, kteří si v turnaji vedli na výbornou. Cesta, kterou jsme zahájili v programu profi rozhodčích, přináší ovoce i na top úrovni. A jestli mě to mrzí? Já mám za sebou deset světových šampionátů, ale účast na top akcích nemám předplacenou. Je jenom dobře, že se mladší sudí prosadili.

Jak vypadá vaše příprava na novou sezonu?
Tréninky probíhají čistě na individuální bázi, jsem sice profesionální rozhodčí, ale smlouvu mám od 1. srpna do konce dubna. Jsem si vědom limitů pro atletické a bruslařské cvičení, které musím splnit, a také vím, jak se úspěšně připravit na další ročník.

Kdy vás čekají testy?
Příprava v současnosti graduje, zkoušky přijdou na řadu už 18. července. Teď se zaměřuji na atletickou část, po skončení semináře pro rozhodčí přijdou tři čtyři dny volna, po kterých budu klást důraz na rychlost a sílu.

Vyrazíte i na nějaké soustředění do zahraničí?
Kromě čtrnáctidenní dovolené kompletně absolvuji přípravu v Plzni. Po skončení finále extraligy jsem si vzal týden volna a pak začal trénovat. Tréninkové dávky musíme přizpůsobit věku, už s Davidem (čárovým rozhodčím Davidem Jelínkem, pozn. red) nejsme nejmladší (smích).

S kým se vám nejlépe píská?
Za čárovou dvojici bych si vybral kolegy z Plzně, ale jinak nemám problém s nikým.

Jaký byl váš nejsilnější hokejový zážitek?
Jednoznačně finále mistrovství světa v roce 2003 (kde se utkala Kanada a Švédsko, pozn. red). Tam jsem prožil okamžiky, kterým se stěží něco vyrovná.

Vladimír Šindler

Hokejový rozhodčí Vladimír Šindler se může pochlubit řadou úspěchů. Desetkrát pískal na světových šampionátech, jako jediný hlavní sudí z Česka se dostal na zimní olympijské hry. V mládí hrál plzeňský rodák závodně basketbal, kterému se rekreačně věnuje i v současnosti. Jeho nejsilnějším zážitkem je rozhodování finálové bitvy na mistrovství světa 2003, kde o osudu Kanady a Švédska rozhodl jeho slavný telefonát s kolegou u videa Pavlem Halasem.

Martin Šiška