Třiadvacetiletý Adam Roušal je hráčem Snacku Dobřany, ale v posledních letech toho za tento západočeský celek příliš neodehrál. Část sezon strávil v HBC Plzeň a od loňské působí v zahraničí. Ve Švýcarsku, konkrétně v Martingy a tam bude působit i nadále, i když bylo ve hře i angažmá v Čechách.

Jak hodnotíte svoje dosavadní působení ve Švýcarsku?
Zatím se dá říct, že pozitivně. Vloni bylo cílem našeho týmu dostat se do play off, což se nám podařilo. Letos je to stejné, zkusíme překvapit.

Jak byste přiblížil nejvyšší švýcarskou soutěž i váš tým českým příznivcům hokejbalu?
Hraje se 4 na 4 bez ofsajdu, padá hodně gólů, jsou zde i menší hřiště. Top týmy jsou určitě Oberwill a Belpa, jinak se dá hrát se všemi a je to hodně vyrovnané. A můj tým? Je to super parta, i když občas jsme měli problémy hrát na dvě formace, navíc se zápasy hrají na 3 x 20 minut.

Jak fungují týmy ve Švýcarsku v porovnání s českými?
Myslím, že více méně podobně. U nás v týmu asi trochu chybí disciplína a zodpovědnost pro tým. Jinak mi to přijde stejné

Jak vlastně probíhá váš typický den?
Typický den ve Švýcarsku? Zajímavá otázka. Ze začátku jsem práci neměl, a jelikož je město uprostřed Alp, tak jsem často byl na lyžích, když bylo tepleji na kole. Teď pracuji s týmem archeologů a je to fajn, práce i lidi.

Zvažoval jste i jiné nabídky než z Martingy?
Nějaké byly, i když Martigny není top tým, tak jsem zde velmi spokojen.