Problém zavinil spolujezdec, který teprve na výjezdu z uzavřeného parkoviště před ranním pátečním startem zjistil, že si zapomněl jízdní výkaz v hotelu.

Cesta pro zapomenutý dokument a zpět by trvala desítky minut, posádka proto musela odstoupit. Podle dobře známých regulí se ztráta jízdního výkazu rovná automaticky vyloučení.

„Něco takového se prostě nedá omluvit,“ prohlásil rozezlený šéf týmu Petr Svoboda. Oba mladíci přípravu na soutěž zjevně podcenili, neuvědomili si, že závodit na takové úrovni, jakou jim poskytuje za velmi výhodných podmínek ROTO Plzeň, vyžaduje odpovídající přístup, se kterým se dosud ve své sportovní kariéře nesetkali.

Vedení týmu projevilo nespokojenost i se zprávami posádky o stavu trati při seznamovacích jízdách. Jezdec a spolujezdec informovali techniky o podmínkách a požadavcích na pneumatiky příliš pozdě, takže vznikl stres při opatřování potřebného obutí.

Management ROTO Plzeň však nad nepříliš zkušenou posádkou hůl neláme. Předpokládá ale, že se před příštím startem předvede jako dokonale připravená dvojice se vším všudy, naplní očekávání a zúročí veškeré úsilí, se kterým zázemí týmu pracuje.

Navíc jen málo českých soutěžních týmů se může pochlubit tak dlouhou historií jako ROTO Plzeň. Po mnoha letech se značkou Nissan, která ale veškeré aktivity ukončila, se vloni začali věnovat v Plzni fiatům. S nimi budou pokračovat i v roce 2008.

Šlehofer se s vozem svezl už v sezoně 2007, ale jen na pár sprintech, soutěž s více než 70 km RZ s takovým vozem dosud nejel. Co rozdíl mezi sprintem a dvoudenní soutěží pro jezdce znamená, je nabíledni. Tady se už nedá spoléhat na paměť, dobrý rozpis a schopnost ho dokonale využít, hrají obrovskou roli.

V Rakousku měli mladí Chodové jet opět s vozem 0002, jednička je po Pražském rallysprintu dosud nepojízdná. Utkání dvojice Lubomír Minařík – Renáta Mourková se stožárem jedné ze strahovských lamp totiž dopadlo pro bezpečnostní rám vozu hůř, než se původně předpokládalo, následky si vyžádají delší léčbu.

Minařík projevil přání startovat v Rakousku spíš s vlastní Škodou Felicií Kit Car, kterou má dosud v garáži. Jednání o dohodě o případných startech valašského jezdce v plzeňském týmu zatím ani nezačalo.

Naopak o starty ve velkém mistrovství projevil zájem olomoucký Jiří Skoupil, který by se mohl svézt i na vybraných sprintech.

Pro Jana Šlehofera znamená trvalý přestup do kategorie Super 1600 významný sportovní krok.

Systematická účast v mezinárodním mistrovství by měla v konečném důsledku přinést i odpovídající bodový zisk v závěru sezony.

Otřepaná fráze o „sbírání zkušeností,“ kterou u nás jezdci a týmy – a to i velmi renomované – neustále používají, je v tomto případě sice na místě, ale všechno má své meze. Příležitost usednout do špičkového vozu je třeba brzy splácet odpovídajícími výsledky.

Technickým a taktickým poradcem týmu zůstává velezkušený Jindřich Štolfa. Je skvělým analytikem svého sportu, který umí cíl i problém nejen správně definovat, ale také ví jak na to.

Ne každý z bývalých soutěžních jezdců něco podobného dokáže, vrchlabský expert však může jezdci i spolujezdci v konkrétních podmínkách hodně pomoci. Ne nadarmo byl léta nazýván „králem dvoukolek.“

Velmi důležitou roli ve výsledcích posádky hraje i tým techniků a mechaniků. I do nové sezony ho povede Luděk Svoboda, který stojí v jeho čele už dlouhá léta. Bez něj si už nelze tým ROTO Plzeň ani představit.