Naopak. Vyhlášený kanonýr, který za necelou uplynulou sezonu nastřílel v dresu plzeňského Bukovce v I. A třídě dvaadvacet gólů, míří od nové sezony o soutěž výš. Stal se posilou TJ Zruč, která se po roce znovu vrací do krajského přeboru.
„Na nové angažmá se moc těším, konečně si zahraji doma. Ve Zruči u Plzně totiž už pár let bydlím a na hřiště to mám kousek,“ komentoval svůj příchod do celku nováčka nejvyšší krajské soutěže maďarský fotbalista.

„Zruč mě lámala každých půl roku. Už mě přestalo bavit poslouchat pořád v hospodě řeči o tom, kdy konečně do Zruče přestoupím, tak jsem tentokrát na nabídku kývl,“ směje se maďarský fotbalista, odchovanec FC Fehervár, který oblékal i dres FC Újpest. V roce 2005 přestoupil do 1. FC Slovácko a v České republice už zůstal natrvalo. Později hrál v lize za Viktorii Plzeň a v Bohemians Praha 1905. Podruhé se oženil a usadil se v Plzni. Hrál za Ovčáry, německý Zenting, Žichovice, vloni na podzim pomáhal v divizi Senku Doubravka a na jaře válel v Bukovci.

Ve Zruči si od rozeného střelce hodně slibují.

„Ferenc je gólový hráč, zkušený fotbalista. Mladší kluci se toho od něj mohou spoustu naučit. Navíc je to výborný člověk, který do kabiny bez problémů zapadne,“ pochvaluje si příchod maďarského kanonýra trenér TJ Zruč Jaroslav Urbánek.