Jičín ovšem nedal svoji kůži lacino a o vítězství Plzně se rozhodovalo až v samotném závěru utkání. „Ze všeho nejdůležitější jsou pro nás dva body, ale sami víme, že náš výkon nebyl ideální. Dělali jsme hodně technických chyb a hlavně jsme neproměňovali vyložené šance,“ uvědomuje si Roman Bečvář.

Nejvydařenější byl ze strany Plzně úvod druhého poločasu, kdy Jičínu odskočila na pětibrankový rozdíl. „V šatně nám trenér říkal, abychom zrychlili hru a byli v pohybu i bez balonu. V první půli jsme také málo využívali Martina Šetlíka na pivotu. To jsme potom zlepšili a padaly z toho branky,“ pokračoval Bečvář.

Dvacetiletý tahoun Plzně byl nakonec se šesti góly nejlepším střelcem zápasu, přitom ještě v den utkání nevěděl, jestli vůbec do zápasu nastoupí. „Celý týden jsem měl horečky a bylo to na mém výkonu ze začátku vidět. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostal do tempa. Snad to rychle vyležím, protože v pondělí bych měl odlétat s reprezentací do Kataru,“ doufá plzeňská střední spojka.

Bečvářova závěrečná branka na 23:21 byla poněkud kuriózní. Padla totiž přímo z devítimetrového hodu, který Plzeň zahrávala po uplynutí hrací doby. „Napřed jsem to ani házet nechtěl, ale potom jsem si řekl, že v konečném účtování může každá branka rozhodovat,“ těšil se z nečekaného bonusu Bečvář.