Trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st. považuje Frýdek za překvapení soutěže. „Frýdek najednou začal sbírat body a patří k tomu lepšímu v extralize. Myslím si, že asi zůstane do čtvrtého pátého místa. Mají dobře poskládané mužstvo – jsou v něm tři hráči, kteří mají hodně odehráno, a mladší házenkáři tomu dávají dravost. Frýdek šlape a jeho výsledky mluví samy za sebe,“ ocenil soupeře Tonar st.

Mrzelo ho, že jeho svěřenci občas zapomínali dodržovat domluvenou taktiku. „To mě zlobí, protože jde o základní věci, které dodržují dorostenci, ale i žáci. Kdybychom dohrávali situace tak, jak jsme si řekli, nemusel by být výsledek otevřený až do konce zápasu,“ byl přesvědčen trenér Plzně.

Podle Tonara je sice házená hra chyb, ale mužstvo jich dělá víc než je zdrávo.

Problém byl i v horší koncovce. „To byl další důvod, proč nám to šlo ztěžka. Od začátku jsme vedli, ale pak jsme vlastními chybami dostali soupeře na koně a tahali jsme za kratší konec, což vysiluje,“ uvedl Tonar st.

Házenkářské extralize začíná více než měsíční pauza. „Přestávka přijde vhod, protože si potřebuju odpočinout. Kluci musí zregenerovat,“ podotkl plzeňský trenér.

Patnácté kolo soutěže je na programu 27. ledna. Talent zahájí přípravu 3. nebo 4. ledna. „Začneme kondičním blokem. Odehrajeme tři přípravná střetnutí. První bude s mužstvem třetí nebo čtvrté německé ligy, pak nás čekají asi Drážďany a Aue,“ prozradil Tonar st.

Kromě udržení fyzické kondice hodlá lednovou přípravu zaměřit na vylepšení koncovky. „Musíme zapracovat nové věci v útoku, ale i v obraně, protože v defenzivě nejsme dostatečně agresivní. Opakujeme stále ty samé chyby. Bohužel jde o indivuduální a základní věci. Každý hráč si najde slabší chvilku, ale když se chyby řetězí, tak je to průšvih,“ dodal kouč.

Cílem pro zbývajících osm duelů je udržet se minimálně na druhém místě. „Chceme zůstat nahoře, abychom měli výhodnou pozici pro play-off. Nebude to ale lehké. protože nás čekají těžká utkání doma s Karvinou, v Lovosicích a končíme v Novém Veselí. Doufám, že v posledním zápase ve Veselí se nebudeme strachovat o výhodné umístění do play-off,“ přeje si Tonar st.

I když má talent široký kádr, tak trenér doufá, že mužstvo nebudou kosit zranění jako minulou sezonu. „S Frýdkem hráli kluci, kteří tolik nenastupují, ale nepropadli a dokázali odehrát zápas jako hráči ze základní šestky. Potřebujeme, aby všech šestnáct hráčů dostalo prostor teď, protože v play-off nebude čas na zkoušení,“ tvrdil Michal Tonar st.