Adéla Kožíšková a Lucie Duchková, dvě mladé hráčky plzeňských Litic, se dostaly do užšího výběru trenéra Filipa Neussera. Tým odjíždí na druhé kolo olympijské kvalifikace v pozemním hokeji.

Odehraje se na severu Irska v městě Banbridge od 8. do 16. června.

Kromě turnaje v Irsku se následně hrají ještě dva další turnaje v Hirošimě v Japonsku a ve Valencii ve Španělsku. První dva týmy z každého turnaje postupují do dalšího kola, které již rozhodne o účastníkovi olympijského turnaje.

Český tým má ve čtyřčlenné skupině za soupeřky Irky (ve světovém žebříčku 8. místo), Malajsii (22. místo) a Singapur (35. místo).

Druhou skupinu tvoří Korea (11. místo), Skotsko (18.), Ukrajina (26.)a Francie (30.).

Velká kvalita turnaje je znásobena domácím týmem, který na posledním mistrovství světa v Londýně skončil senzačně ve finále, kde podlehl Holanďankám.

Byl to absolutně největší úspěch irského ženského pozemního hokeje. I muži Irska v posledních letech dosáhli několika mimořádných úspěchů – postupem na poslední OH v Riu de Janeiru a na poslední mistrovství světa v Indii.

„Těším se na celý turnaj, atmosféru, soupeřky. Na získané nové herní dovednosti, taktiku soupeřek. Je to pro mne ohromná výzva,“ říká plzeňská reprezentantka Lucie Duchková.

Plzeň uctila hrdiny z Normandie
Plzeň uctila hrdiny z Normandie