Díky své parádní formě dostala plzeňská překážkářka pozvánku na prestižní Premium mítink EA, který proběhl v pondělí v Linci.

Těchto závodů se zúčastnila také řada zvučných jmen. Mladičká Jana Reissová byla v kontaktu s takovými hvězdami, jako je například Justin Gatlin, Felix Sanchez, Renauld Lavillenie, Dayron Robles či Virgil Alekna.

Reissová reprezentovala českou atletiku na své oblíbené trati 400 metrů překážek a od pořadatelů mítinku dostala šanci poměřit své síly se světovou špičkou.

Na startovní listině nechyběla jména, jako stříbrná medailistka z nedávného mistrovství světa v Moskvě a pozdější vítězka závodu Dalilah Muhammadová (USA), loňská mistryně Evropy a letošní semifinalistka světového šampionátu Irina Davydovová (Rus.), další semifinalistky MS v Rusku Christine Spenceová (USA) a česká překážkářka Denisa Rosolová.

Samotný závod si česká dorostenecká reprezentantka jak se patří užila.

„Jana se před startem cítila naprosto výborně a věřila v dobrý čas. Před startem nejevila žádné známky nervozity z velkých jmen a rozběhla to naprosto fantasticky," říká trenér velké české naděje Michal Černý.

V samotném závodě držela Reissová ještě v polovině trati se světovou konkurencí tempo, ale v závěru jí chyběly síly a skončila na očekávaném osmém místě.

„Věděla jsem, že budu osmá tak jako tak. Neměla jsem co ztratit, a než to jen tak proběhnout a být z toho zaražená, tak jsem za to radši vzala a zjistila, že můžu závodit i se světovou konkurencí. Ale zatím jen dvě stě metrů," přiznala atletka Jana Reissová.

Z mítinku v Linci si přivezla řadu cenných zkušeností. „Byly to závody opravdu velkých rozměrů a jsem moc ráda, že jsem měla tu čest tady startovat. Do dalších závodů tyto zkušenosti rozhodně zužitkuji a ráda bych to dokázala už tento víkend na mistrovství republiky mužů a žen do 22 let. Tam rozhodně chci na trati 400 m př. získat jednu z medailí," plánuje Reissová.

Na závodech takového formátu byla atletka plzeňské Škodovky poprvé a velmi soustředěně vstřebávala jejich atmosféru.

„Byla jsem v Linci tři dny a třeba Denisa Rosolová mi tam hrozně moc pomáhala. Rady, jak to chodí ve světové atletice, mi ale dával také olympijský vítěz a světový rekordman na trati 110 m př. Aries Merrit," vrací se k nezapomenutelným zážitkům Jana Reissová.