Vyhrála kontrolní závod FIS. Druhou v cíli Teresu Stadloberovou z Rakouska porazila o 1,4 vteřiny, třetí ruská běžkyně Anna Načevská už ztratila více než půl minuty. Čtvrtá doběhla další česká reprezentantka Kateřina Janatová.

„Nejsem člověk, který by si z toho přehnaně odnášel samé úsměvy, svěťák bude úplně něco jiného,“ uvedla z Finska pro svazový web Kateřina Razýmová.

A to i přesto, že si dojela pro vítězství. „Před startem jsem byla nervózní, ale pak jsem se uklidnila a musím říct, že se mi jelo poměrně lehce,“ vzkázala z Rovaniemi běžkyně na lyžích z Postřekova, která žije u Plzně.

„Nicméně jsem cítila, že pořád nejsem úplně v závodním režimu, kdy bych dorazila do cíle a byla úplně mrtvá. Nějaká rezerva tam byla,“ popisovala Razýmová svoje pocity. „Doufám ale, že je to tím, že jsme stále na soustředění a že se to ještě směrem k svěťáku vypiluje,“ naznačila, že před startem Světového poháru ví, na čem musí ještě zapracovat.

Výbornou práci podle Razýmové odvedl servisní tým. „Lyže byly připravené super a servisákům za ně moc děkuji,“ vysekla jim poklonu.

Vítězstvím v prvním větším závodě sezony se však nehodlá nechat uchlácholit.

„Do sezony si z toho určitě mohu něco vzít, ale vím, že každý do toho závodu vstupoval v jiné fázi přípravy i s jiným materiálem. Svěťák bude úplně něco jiného,“ zůstává Razýmová nohama na zemi.

V neděli pak ovládla i kvalifikaci sprintu, který se běžel klasicky. Ale nakonec z toho bylo osmé místo.Společně s dalšími reprezentantkami zůstává Razýmová v Rovaniemi až do konce listopadu. Potom se přesune na první zastávku Světového poháru, která je ve finské Ruce.

„Chtěla bych pravidelně jezdit kolem 20. až 30. místa,“ vytkla si Razýmová na předsezonní tiskové konferenci lyžařů-běžců. Zatím naznačila, že by to nemuselo být nesplnitelné přání.

„V parametrech, které porovnáváme v přípravě, jsem se zlepšila. To je samozřejmě pozitivní, ale zase to přináší větší očekávání před závody,“ doplnila Razýmová.