Při svém teprve čtvrtém startu v sérii si cyklista americké profistáje HTC Columbia připsal třetí výhru a v průběžném pořadí je už čtvrtý. Sparťan Jiří Nesveda skončil šestý, jeho pozici v čele soutěže to však nijak neohrozilo.

Za slunečného, ale větrného počasí se do boje o prvenství pustila necelá stovka cyklistů, ale konkurence to byla jako řemen. Vedle Raboně, který dorazil z etapového závodu Eneco Tour, třeba mistr světa a zlatý paralympionik Jiří Ježek, stříbrný z českého šampionátu Stanislav Kozubek nebo čerstvý mistr světa v terénní čtyřiadvacetihodinovce Tomáš Kozák (Hepos Plzeň).

Početní převahu měli ale závodníci německé formace Ratisbona Regensburg a Sparty. Nesveda také vyhrál první dvě bodování. Jenže na 15. kilometru nastoupil Kozubek a na jeho atak stihli zareagovat pouze Raboň s Martinem Hačeckým. Na poslední chvíli si pak trojici uprchlíků doskočil sparťan Petr Pučelík. To díky stíhací jízdě kolegy Tomáše Hrubého, který však záhy odpadl.

Velice silná čtyřka se rychle vzdalovala pelotonu a dělila si body. Po deseti kilometrech dojel kvartet dokonce celé startovní pole o jeden okruh a bylo jisté, že si rozdělí medailové pozice. Obrovský bodový náskok katapultoval k výhře Raboně.

„Spravil jsem si tak alespoň chuť po Eneco Tour. Původně jsem měl totiž jet v tomhle závodě na umístění v celkovém pořadí. Ale vše se zvrtlo po úspěšném úniku týmového kolegy Tonyho Martina. Potom už bylo nutné podřídit své ambice úspěchu stáje,“ vysvětloval Raboň.

GP Sivres (55 km, čas vítěze: 1:10:45 hod.): 1. Raboň (výběr ČR) 31b. +kolo, 2. M. Hačecký (Atlas Personal), 19 +kolo, 3. Kozubek (PSK Whirlpool Author) 16 +kolo, 4. Pučelík (AC Sparta) 8 +kolo, 5. Mixa (Dukla Praha), 6. Nsveda (AC Sparta). Pořadí Giant ligy: 1. Nesveda 266 b., 2. Soukup (Duratec – Jambor) 217, 3. Dostál (Dukla Praha) 170, 4. Raboň 148, 5. Zelinka (Fanflash – Nutrixxion) 147. PowerBar Cup (junioři): 1. Vakoč (Dukla Praha), 2. Rajs (ZČE Plzeň), 3. Smola (Příbram). Sýkora sportswear Cup (ženy): 1. Kyptová (Johnson Controls). NaCesty.cz Cup (nad 40 let): 1. Tobrman (Duratec – Jambor).