Pro šestadvacetiletého reprezentanta a trojnásobného českého šampiona v časovce šlo o test před startem na prestižních etapách Okolo Polska.

„Od mistrovské časovky jsem nezávodil a start doma v Plzni na lize je pro mě už tradičně skvělou příležitostí k rozjetí, k otestování formy,“ říkal jezdec americké profistáje HTC Columbia, hájící ve středu barvy výběru ČR.

A mohl být spokojený. Na dráze zkrápěné vytrvalým deštěm a ve větru dokázal odolat tlaku jak bratří Martina a Vojtěcha Hačeckých (oba Atlas Personal), tak převaze dráhařů Dukly v čele s Janem Dostálem.

Ten ani přes výhru v závěrečném dvojnásobně bodovaném spurtu na Raboně nestačil. Skončil druhý před kolegou Romanem Fürstem.

První ve středu zaútočil Vojtěch Hačecký a stohlavému poli, kde chyběl lídr série Jiří Nesveda, trvalo pět kilometrů, než ho dostihlo.

Pak chvíli vládla Dukla, pracující pro Dostála s Markem Mixou, lídrem soutěže aktivity. Jenže Raboň poté vyhrál tři bodované spurty po sobě a náskok si už hlídal. Vedle táty, ostříleného matadora, mu v tom pomáhal i Michal Kesl. Jezdec RRSV Regensburg ještě v závěru zkusil pláchnout se sparťanem Martinem Uhrem, ale Dukla jejich únik zlikvidovala.

Mezi ženami si vítězství v závěrečném spurtu vybojovala Lucie Záleská (ASC Dukla Praha). V juniorech uspěl Martin Rabovský z plzeňského ZČE.

Další závod Giant ligy se jede 11. srpna a znovu s hvězdným obsazením. V Plzni by se měl objevit Roman Kreu〜ziger, devátý muž z letošní Tour.