„Zejména sobotní výsledek Václava Hamana v pušce stojí za zmínku. V základu nastřílel 598 bodů, což je velmi dobrý výsledek i na světové úrovni. To nám dává dobrou naději pro příští rok, kdy bude mistrovství světa,“ těšil se z dobré formy střelce plzeňského Rapidu Jiří Streit, ředitel Grand Prix Praha 2009.

Sobotní závod vyšel na jedničku také pistolářce Dukly Plzeň Lence Maruškové. „Ta potvrdila své vedoucí postavení mezi českými závodnicemi a v sobotu nastřílela 385 bodů. Také toto je výsledek, se kterým může pomýšlet na finále na evropských i světových soutěžích,“ míní Streit.

Kromě puškaře Václava Hamana vyhrál oba víkendové závody také pistolář plzeňského Rapidu Martin Tenk. V neděli, kdy se nestřílelo finále, si v základu připsal na své konto úctyhodných 585 bodů.

Velkým překvapením bylo sobotní vítězství devatenáctileté puškařky Ivy Růžičkové z Dukly Plzeň ve spojeném závodě žen a juniorek. „Než Iva přešla do Dukly, tak byla u mě ve středisku mládeže ve středních Čechách. Takže ji celkem znám a docela jsem jí věřil. Myslím, že má velkou budoucnost,“ věří talentované střelkyni Streit.

Nedělní závod pistolářek vyhrála za neúčasti Maruškové střelkyně Rapidu Plzeň Petra Hyková, když v základu dosáhla 380 bodů. Mezi puškařkami se ve druhý den klání radovala z vítězství její oddílová kolegyně Gabriela Vognarová s 396 body. V neděli se o umístění rozhodovalo po základním závodě, finále se nestřílela.

Plzeňští střelci ovládli také nedělní závod v rychlopalné pistoli. Radost z vítězství si vychutnal Tomáš Těhan z Dukly a třetí místo obsadil Jiří Geleti z SSK Plzeň–střed.

„Zájem o závody byl extrémně velký. Možná je to tím, že se lidé chtějí častěji odreagovat od všedních starostí,“ domnívá se Streit.

Výsledky najdete ZDE.