Co se vlastně stalo?
Začal mě bolet zub. A to tak, že jsem musela jet na pohotovost. Tam mě po čtyřhodinovém čekání ošetřili, ale po návratu ze soustředění jsem stejně ještě zašla k zubaři u nás. Jo, zuby – to je vůbec takový můj největší zdravotní problém.
Limitovalo vás to nějak v tréninku?
To ani ne, trénovala jsem naplno, žádné úlevy jsem neměla. Při tréninku venku mě zub nebolel, protože mrzlo. Horší to ale bylo, když to v teple v hotelu přišlo k sobě. Nepomáhaly mi ani prášky proti bolesti.
První týden jste trénovali dvoufázově, od druhého jste přešli na třífázový trénink. Jak jste zvládla tento přechod?
Docela dobře, i když se mi po ránu z postele moc nechtělo. Ještě před snídaní jsme naběhali tak šest sedm kilometrů. Od deseti hodin nás pak čekala druhá fáze. Ta měla dvanáct až patnáct kilometrů. Odpoledne jsme chodili do posilovny a večer do sauny nebo do bazénu.
Před odjezdem na Slovensko jste avizovala, že vás tam navštíví váš trenér Lubomír Vyhnánek…
Přijel za mnou na celý víkend. Prodiskutovali jsme přípravu, na co se v ní víc zaměřit, co zlepšit a tak. Bylo fajn, že si našel čas a přijel.
Co vás čeká v následujících dnech?
Tuto sobotu s Lubošem a naší tréninkovou skupinou odlétáme na Kanárské ostrovy. Moc se tam těším, je to na závěr roku taková třešnička na dortu. Budeme ubytovaní ve skvěle vybaveném sportovním klubu La Santa na ostrově Lanzarote. Žádná extra rekreace nebo opalování nás ale nečeká, budeme taky hodně trénovat.
Blíží se Vánoce. Kde a s kým je strávíte?
Určitě doma u rodičů v Žákavě. Moc se těším, vánoční atmosféru mám ráda. Jen budu mít asi honičku se sháněním dárků. Vrátíme se totiž až třiadvacátého prosince.