"Chtěla jsem atakovat osobní rekord, který jsem zaběhla letos v Regensburgu,“ říká dvaadvacetiletá atletka. „Měla jsem to rozpočítané na čas kolem deseti minut. Na 1200 metrech jsem běžela ještě o vteřinu rychleji, ale pak jsem si všimla, že rozhodčí neotáčí tabulku s počtem zbývajících kol. Začala jsem přemýšlet, kolik kol ještě chybí do cíle, a přestala se soustředit na svůj výkon,“ vysvětluje Ptáčková důvody, proč byl její čas o 20 vteřin horší než při rekordu v Regensburgu. „Jakmile běžec při závodu zapojí mozek, je to špatné,“ je si vědoma atletka ze Žákavy.

O tom, že si závodnice plzeňského oddílu běží v Jablonci pro další nejcennější kov, nebylo pochyb od začátku závodu. „Věřila jsem si a věděla jsem, že v podstatě nemám konkurentku. Do vedení jsem šla hned na startu. Pak už to byl jen boj s časem,“ tvrdí Ptáčková. „Nicméně se nikdy nepovažuji za favoritku a respekt mám z každé závodnice na startu. Nikdo neví, komu to může ulítnout,“ dodává s úsměvem.

Zdravotní problémy, které Lence Ptáčkové ztrpčovaly život v několika předchozích měsících, má již zdárně za sebou. „Sem tam mě ještě zabolí stehenní sval, ale to mě nijak nelimituje a trénovat mohu naplno. Cítím, že forma je dobrá,“ říká petřínská atletka, která by chtěla předvést dobrý výkon i v sobotu při extraligovém finále družstev v Sušici.

„Moc se tam těším. Sušický stadion mám ráda, jsem na něj zvyklá. V rámci soustředění jsem na něm i trénovala,“ prozrazuje Ptáčková.

„Doufám, že finále extraligy přitáhne do hlediště co nejvíce diváků, kteří vytvoří skvělou atmosféru. Vždyť uvidí ty nejlepší české atlety včetně několikanásobné mistryně světa Marlene Otteyové. A co se týče závodu na 3000 metrů překážek, tak se mají diváci také na co těšit. Zvlášť pokud se na startu představí i Marcela Lustigová z USK Praha, která má jen o vteřinu horší osobní rekord než já. Pokud se mě dokáže držet, bude to zajímavý závod,“ dodává na závěr Lenka Ptáčková.