USK Slavia Plzeň - TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (24, -20, 22, 21)

Začátek zápasu byl oboustranně opatrný, mírný náskok si ale překvapivě drželi hosté. Až v polovině úvodní sady se domácím podařilo zabrat a dostat se do vedení. Náskok 23:19 se zdál jako jasný, nicméně soupeř z Hradce Králové se nesložil a koncovku ještě hodně zdramatizoval, když si vybojoval jeden setbol. Nevynucená chyba na útoku a dobrá hra v poli domácích ale znamenaly zisk důležitého úvodního setu pro Plzeň.

Této psychologické výhody ale plzeňští hráči nedokázali dále využít, druhá sada byla velmi vyrovnaná a dospěla až do koncovky, do které se šlo za stavu 20:20. Pak však domácí totálně selhali a výsledkem bylo srovnání setů na 1:1.

„Bylo to od nás hodně nervózní až křečovité, věděli jsme, že musíme uspět, a to nás svazovalo. Důležité bylo, že jsme se dokázali plně koncentrovat a jít za svým cílem i přes chvilkové výpadky,“ řekl ke klíčovým okamžikům utkání domácí trenér Roušal.

I v dalším setu byli nahoře hosté, kteří si udržovali několikabodový náskok. Při podání plzeňského Marka ale domácí zabojovali a vývoj setu čtyřbodovou šňůrou otočili.

„Utekli jsme hrobníkovi z lopaty, ten set se vůbec nevyvíjel dobře, ale naštěstí jsme to urvali bojovností, když jsme dokázali hrát týmově,“ viděl důležité okamžiky domácí nahrávač Perk.

I čtvrtá sada měla podobný průběh. Začátek byl vyrovnaný a zhruba v polovině domácí dokázali odskočit a získat rozhodující náskok.

„Celý týden jsme se na Hradec speciálně připravovali, věděli jsme, kde je jejich síla a jak na ně hrát. Přesto nás překvapili, hráli hodně dobře a zápas v Hradci bude nesmírně těžký. Nicméně teď budou pod tlakem oni,“ řekl k zápasu plzeňský kapitán Kvarda.

A kouč Roušal dodal: „Z domácího duelu se poučíme a připravíme se ještě lépe, víme, co a jak soupeři hrají, a věřím, že rozhodneme již nadcházející sobotu.“

Sestava Slavie: Perk, Marek, Davídek, Hrubý, Kvarda, Parkán, libero Utler - střídali: Kupilík, Ekstein.