Jednatřicetiletý profesionál rozjíždí v Plzni, kde žije s rodinou, cyklistickou akademii pro talentované závodníky.

Nejúspěšnější český silniční cyklista, který na profesionální scéně zahájil už třináctou sezonu, zaštítil projekt, do kterého se v prvním roce zapojí 11 závodníků a závodnic ve věku od 11 do 17 let. „Vím, jak důležité je zázemí. A jsem vděčný své rodině, trenérům, kolegům a všem, kdo mě podporovali a podporují v průběhu celé kariéry. Nyní nastal čas, abych pomohl mladým nadějím já. Jen talent nestačí. Abyste se mohli zlepšovat, potřebujete i tým okolo sebe,” vysvětloval na tiskové konferenci Kreuziger.

Roman Kreuziger Cycling Academy, jak zní oficiální název nového projektu, vytvoří jezdcům profesionální podmínky.

Zajistí jim kompletní vybavení včetně kol, špičkového oblečení a dopravy. Tým akademie sestaví závodníkům individuální tréninkové plány. Mladí sportovci využijí i služby maséra a fyzioterapeuta. Akademie se postará také o soustředění a úhradu startovného na závodech. „O chod akademie se postarají odborníci okolo Petra Kubiase, který dříve také závodil. Zapojí se i manželka Míša,“ říkal Kreuziger.

Jakub Kindl
Neznám nic lepšího než hrát hokej na jaře, tvrdí obránce Jakub Kindl

„Závodníci se budou připravovat pod dohledem trenéra Tomáše Holuba, rovněž bývalého silničáře. Celkové směřování a rozvoj jezdců řeší zase sportovní ředitel Václav Novák,“ uvedl Petr Kubias. „Nejde ale jen o závodění a trénink, ale také o zdravý životní styl a studium. Hodně nám v tom pomáhají partneři a sponzoři,“ doplnil generální manažer akademie.

„Já se zatím věnuju hlavně závodění, ale vybraných aktivit akademie se zúčastním taky,” prohlásil Kreuziger, který o víkendu ještě bojoval v etapovém závodě Paříž – Nice.

V Cestě za sluncem, jak se podniku nejvyšší kategorie přezdívá, obsadil jezdec stáje Mitchelton-Scott devatenácté místo a mimo to výrazně pomohl lídrovi týmu Simonu Yatesovi ke konečné druhé příčce. „Škoda, že jsme nevyhráli. Chyběl jen kousek, čtyři vteřiny,“ povzdychl si český závodník.

Roman Kreuziger Cycling Academy se představuje
Jezdci
Adam Hofmeister, David Vitner (oba junioři), Karel Macán, Marek Liška, Martin Volf, Nikol Soustružníková (všichni kadeti), Jakub Staněk, Jaromír Kohout, Maxmilián Kerl, Markéta Macánová, Sára Peterková  všichni žáci).
Realizační tým
Roman Kreuziger, Petr Kubias (generální manažer), Michaela Kreuzigerová (marketingová manažerka), Václav Novák (sportovní ředitel), Tomáš Holub (trenér), Martin Kubík (mechanik), Miroslav Svatek (masér).