Střetnutí pátého s druhým je na programu ve středu od 20.15 hodin v Karviné a přímým přenosem ho vysílá ČT Sport. Západočeši jsou jediným neporaženým mužstvem soutěže.

Házenkáři Talentu se budou chtít vyvarovat chyb z jarního finále. „Zaměřili jsme se na obranu, protože ve finále se to dalo lépe odbránit. Připravovali jsme se na karvinskou hru v sedmi hráčích a hru individualit, jako jsou Brůna nebo Solák,“ řekl trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

„Uděláme nějaké změny v bránění a uvidíme, jestli to bude fungovat a do jaké míry s tím bude mít Karviná problémy,“ dodal trenér.

V posledním extraligovém utkání Karviná remizovala 32:32 v Kopřivnici. „Karviná byla pod tlakem, takže hru se sedmi hráči v útoku nevytáhla. Praktikovala ji až teď v evropském poháru. Uvidíme, jestli proti nám se sedmi hráči nastoupí hned od začátku, nebo v průběhu zápasu, anebo ji nevytáhnou vůbec. V Kopřivnici zápas odehráli v šesti a domácí je dokázali ubránit jedna pětkou, kterou my praktikujeme už dlouho. Uvidíme, s jakým systémem na nás Karviná nastoupí, a podle toho budeme reagovat,“ uvedl Tonar st.

Podle něj hraje Karviná hodně tvrdě, někdy až za hranicí pravidel. „To je potom věc rozhodčích, aby zápas dokázali udržet na uzdě. Budeme připraveni na podobný zápas jako v Constantě, která hrála taky hodně tvrdě. Třicet čtyřicet minut jsme se s tím dokázali vypořádat, ale pak nám docházely síly. Nicméně odehráli jsme s Constantou vyrovnané zápasy. Doufám, že i zápas s Karvinou bude otevřený až do konce. Budeme rádi, pokud se štěstí přikloní k nám,“ přeje si kouč Plzně.

Jestli bude chytat Šmíd nebo Herajt, se trenéři tradičně rozhodnou těsně před zápasem. „Myslím si, že to oběma klukům vyhovuje. Navíc se musí oba do poslední chvíle koncentrovat. Zatím to takhle funguje, oba v minulých zápasech předváděli dobré výkony a věřím, že budou patřit k těm, kteří se zaslouží o vítězství v Karviné,“ věří Tonar st.

Kromě dlouhodobě zraněného Jakuba Tonara bude trenérovi k dispozici kompletní kádr. Připraven už bude i Eduard Wildt. Pár hráčů doléčovalo lehčí zranění, a proto v pátek nenastoupilo v Českém poháru v Lounech.

„Šlo o svalové naraženiny, ale všichni jsou už ve stavu, v němž mohou hrát, a do Karviné bychom měli odcestovat kompletní. Doplní nás dva nebo tři kluci z dorostu,“ doplnil Michal Tonar st.