Zápas byl de facto rozhodnut již v prvním poločase, kdy si soupeř kvalitními běhy vybudoval dostatečný náskok. Ten pak už do konce zápasu jen navyšoval. V prvním poločase odcházel útok Patriotů velmi často již po třetím pokusu nebo po zachycení pasů hráči Monarchs. Ve druhé půli se hra Patriots trochu zlepšila hlavně díky úspěšným krátkým pasům, ale přesto veškeré snahy útoku končily v uctivé vzdálenosti od koncové zóny bratislavského mužstva.

Sezona tak pro Pilsen Patriots skončila, konečné šesté místo v tabulce (1 výhra, 5 porážek) na účast v play off samozřejmě nestačila.

„Náš tým už spíše udržoval hlavu nad vodou, než aby pomýšlel na úspěch. Veliká zdravotní absence, a navíc zranění dalších hráčů v tomto zápase vedly k takovému zakončení sezony. Přesto nejsem zklamaný. V podstatě sezona dopadla tak, jak jsem očekával. Věděl jsem, že máme úzký kádr, ale kluci to dotáhli až do konce, a to je to hlavní. Doufám jen, že se naše řady rozrostou a v příštím roce to bude lepší. Děkuji všem, co to nevzdali,“ krátce zhodnotil sezonu po posledním utkání trenér Pilsen Patriots Libor Kurfirst.″

Pilsen Patriots – Bratislava Monarchs 0:56 (0:14, 0:21, 0:14, 0:7)