Přívratský získal tři medaile (2x stříbro a jeden bronz) na Evropských hrách v Krakově. Ve finále světového poháru v katarském Doha skončil třetí ve vzduchové pušce 60 ran a čtvrtý v libovolné malorážce 3x20 ran.

„Sezona byla velmi dlouhá, od prvního Grand Prix v lednu až do finále Světového poháru v listopadu. Úspěchy jsem měl nejen já, ale celý český tým, ostatním klukům se hodně dařilo. I proto mě překvapilo, že anketa dopadla tak, jak dopadla. Mám radost, že jsem mohl stát po jejich boku,“ řekl svazovému webu Jiří Přívratský.

Nymburský vyhrál mistrovství světa v Baku v libovolné malorážce 60 ran v leže a druhý byl v libovolné malorážce 3x20 ran. V soutěži družstev na Evropských hrách byl druhý s Přívratským a Smetanou.

Jiří Přívratský (vlevo) a Milan Bakeš.  
Lepší než Sáblíková a Davidová. Střelec Přívratský vyhrál anketu Olympu

„Kvalifikace v třípolohovce byla velmi složitá kvůli větru, ale celkem se mi dařilo se s tím prát. Do finále jsem šel už úplně KO kvůli viróze s tím, že nemám co ztratit. Hodně jsem se bál střelby ve stoje, abych tam neudělal z únavy nějakou velkou botu, což se nakonec nestalo. Ve finále bylo hodně kvalitních soupeřů a Rakušan byl zcela suverénní,“ vybavil si Nymburský.

Smetana získal stříbro v soutěži družstev na Evropských hrách a na světovém šampionátu v Baku bral bronz a vybojoval účastnické místo na letošní olympiádu v Paříži.

Jiří Přívratský.
Hry považuju za úspěšné, ale mrzí mě, střelba v týmové soutěži, říká Přívratský