Odpočinula jste si vůbec od atletiky?

Předloni jsem měla po sezoně volno tři týdny a jela jsem na dovolenou, kde jsem atletiku úplně vypustila z hlavy. Minulý rok jsem odzávodila mistrovství světa a v Kataru jsem ještě zůstala do konce šampionátu. Po návratu jsem měla čtyři dny volno a začala jsem s přípravou. Takže to bylo psychicky náročné.

Jak probíhala a probíhá vaše zimní příprava?

Začala jsem v Železné Rudě nabíráním objemu. Strávila jsem tam nějaké dva tři týdny. Pak jsem byla dva až tři týdny ladila formu s atletickou skupinou v tunelu a na stadionu v Plzni. Koncem listopadu jsem odletěla s trenérem na soustředění do tepla na Gran Canarii.

Zachovala jste stejný formát přípravy?

Snažili jsme se ji s trenérem co nejvíce kopírovat, protože předloňská příprava byla skvělá. Myslím si, že se nám povedlo přiblížit se jí co nejvíce.

Kdy budete mít první závod?

Dneska (pátek, pozn. aut.) se chystám na 1. veřejné závody do Prahy, kde si dám tréninkově 300 metrů. Zítra (sobota, pozn. aut.) poběžím 200 metrů mimo soutěž na přeboru Středočeského kraje. Takže teď mě čeká tréninkově dvouzávodní blok. Příští neděli je v Plzni přebor Plzeňského kraje, kde poběžím 200 metrů. První čtvrtka mě čeká 25. ledna ve francouzském Nantes. Pak bude 5. února velký mítink Czech Indoor Gala v Ostravě. Poté je už asi halové mistrovství ČR.

Venkovní mistrovství ČR bude v Plzni. Těšíte se?

Na jednu stranu ano, protože nebudu muset cestovat. Na druhou stranu se mi doma většinou nezávodilo dobře. Dvakrát tady byla extraliga družstev a ani jednou se mi moc nepovedla. Doufám, že to do třetice vyjde. Doma jste pod tlakem, protože se na vás přijdou podívat známí, rodina a všichni hodně očekávají.

Jaké jsou vaše sezonní cíle?

Mým přáním je minimálně obhájit dvě bronzové medaile na mistrovství ČR, stlačit čas na čtvrtce a zúčastnit se alespoň jedné velké mezinárodní akce. Letos je halové mistrovství světa, olympiáda a mistrovství Evropy,

Stlačit čas pod 53 vteřin?

Zatím mám 53,44 vteřiny, takže co nejvíce se přiblížit hranici 53 vteřin.

Novoroční koupání otužilců na Boleváku
Krašovický rybník obsadí otužilci