Na závod v areálu Rapidu dorazil mj. tým CK Příbram Fany Gastro s dvěma vítězi předchozích ročníků kritérijního seriálu, Tomášem Okrouhlickým – čtvrtým mužem mistrovské časovky, a Martinem Boubalem, který se jen nedávno blýskl třetím místem na etapovém závodě Vysočina.

Start v Plzni si nenechal ujít ani mistr mistr světa z časovky handicapovaných cyklistů Jiří Bouška nebo cyklokrosoví reprezentanti Pavla Havlíková a Vojtěch Nipl.

Nejlépe však byl připravený Tomáš Medek z týmu Puskinak.cz. Jinak druhý muž Českého poháru jezdců do 23 let vyhrál s náskokem před Tomášem Holubem (AC Sparta) a právě Boubalem. Až čtvrtý skončil lídr ligy a další sparťan Jiří Nesveda.

Jedenáctý díl série se díky chladnějšímu počasí rozjel ve vysokém tempu, a peloton tak držel dlouho pohromadě. Teprve na třicátém kilometru z vypsaných padesáti se podařilo odskočit příbramské dvojici Martin Boubal, Martin Hebík.

Boubal se tak začal bodově dotahovat na předtím vedoucí trio Medek, Holub a Nesveda. Jenže dvojice uprchlíků byla záhy dojeta skupinkou, kterou táhl Michal Kesl (NejlevnějsíPneu.cz), a po dalších sedmi kolech pohlcena i hlavním polem.

Závod se tak dál rozhodoval v bodovaných spurtech a v těch dominoval Medek.

„Musím poděkovat klukům z týmu. Už o víkendu nás čeká další díl Českého poháru a kritérium v Plzni bylo dobrou prověrkou," sdělil vítěz.

Krok s ním dokázal držet jen Holub. Jeho týmový parťák Nesveda ale i tak tři kola před koncem série sedí pevně v čele ligového pořadí a míří za sedmým titulem. Holub je druhý, Medek třetí.

V soutěži aktivity měsíce srpna se ujal vedení plzeňský odchovanec Denis Rugovac ve službách Dukly Praha, který se chystá na boje o české dráhové tituly.

Juniorům kraloval Jakub Křikava (ZČE Plzeň), závod žen vyhrála Havlíková a v kategorii Masters jezdců nad 45 let zvítězil sparťanský šéf Zdeněk Rubáš.