Jestliže zahajovací dějství vyhrál Petr Fiala, v dalším díle – Velké ceně Cube – triumfoval jeho týmový kolega Jan Ryba. Druhé místo obsadil obhájce ligového prvenství Martin Boubal (CT Weber) a třetí příčku si vybojoval Karel Tyrpekl (Tufo Pardus Prostějov).

Ryba předtím triumfoval na Memoriálu Jana Veselého v Ostravě a formu potvrdil i v lize. „Chtěli jsme v Plzni znovu zvítězit a to se i díky klukům z týmu povedlo,“ radoval se 25letý jezdec.

Zároveň se vyhoupl do čela průběžného pořadí série, když z dresu lídra vysvlékl týmového kolegu Fialu. Ten naposledy skončil až pátý.

Startovní pole kroužilo po dráze SK Rapid na Lopatárně do 20 km pohromadě. Pak odskočila čtveřice uprchlíků, v níž kromě Ryby byli ještě Boubal, Tyrpekl a Pileček (CK Příbram – Fany Gastro). Před pelotonem se drželi deset kilometrů. Pravidelně se střídali ve sbírání bodů, nejvíc jich však urval pozdější vítěz Ryba.

Závod vyšel i týmu CT Weber, který vsadil na Boubala a v soutěži aktivity na Oldřicha Novotného. Ten soutěž vyhrál a oblékl se do puntíkatého dresu, zatímco Boubal bral v celkovém hodnocení druhou příčku.

V závodě byli aktivní i junioři plzeňské akademie Romana Kreuzigera. Vítěz závodu mladíků Matouš Rubáš dokázal nasbírat devět bodů, což by mu v kategorii Elite vyneslo celkově čtvrté místo.

Do kritéria zasáhl také biker Jan Rajchart z Ethic Sport Cycling Teamu, který při víkendovém finále národního poháru v cross country v Brně obsadil v konkurenci světových es jako sedmý z Čechů třiadvacátou příčku.

V parku U Bazénu na plzeňském Lochotíně se ve středu sešli milovníci pejsků a také rodiny s dětmi.
PODÍVEJTE SE: Psi dováděli na Lochotíně

Souboji žen na Lopatárně kralovala Nikola Bajgerová z Dukly Praha a závod Masters (jezdců nad 40 let) vyhrál Jakub Kubias (Roman Kreuziger Cycling Academy).

Giant liga pokračuje v neděli 6. září dvojnásobně bodovaným kritériem v Hradci Králové. Do Plzně se cyklisté vrátí v úterý 8. září a o týden později, 15. září, v areálu SK Rapid letošní ročník série vyvrcholí.

Výsledky VC Cube: muži Elite (60 km, čas vítěze: 1:20:40 hod.): 1. Ryba (AC Sparta) 36, 2. Boubal (CT Weber) 28, 3. Tyrpekl (Tufo Pardus Prostějov) 18, 4. Vojtěch (Lawi Stars – Giant) 8, 5. Fiala (AC Sparta) 8, 6.Motlitba (CKPříbram – Fany Gastro) 7. Pořadí Giant ligy (po 2. závodě): 1. Ryba 56 b., 2 – 3.: Fiala, Boubal oba 48, 4.– 5.: Tyrpekl, Vojtěch oba 40.

Junioři: 1. Rubáš 9 b., 2. Volf 5 (oba Roman Kreuziger Cycling Academy), 3. Macán (SRCT) 4.

Ženy: 1. Bajgerová, 2. Hejhalová, 3. Burlová (všechny Dukla Praha).

Masters (nad 40 let): 1. J. Kubias (RKCA), 2. Kopr (KC Slavia Praha), 3. Vlk (CK Kramolín) všichni 2 b.,