„Myšlenka vzešla od Brňáků, byli jsme osloveni a nyní se jako KČT Úhlava a TOM Úhlava podílíme již na devátém ročníku Českého poháru,“ přibližuje historii Hanka Žambůrková. „Jedná se o soutěže v eskymování a organizujeme krajské kolo pro Plzeňský a Karlovarský kraj.“

Soutěž se skládá ze dvou disciplín. První je jízda na čas s provedením daného počtu eskymáků a druhá je počet eskymáků na čas. Obě disciplíny se sčítají, když od dosaženého času první soutěže se odečítá počet provedených eskymáků (pro laiky – eskymák je obrat o 360° kolem osy lodě).

Fotbalisté Zlína ve 21. kole HET ligy v neděli doma hostili Plzeň.
PODÍVEJTE SE: Viktoria vydřela tři body ve Zlíně

V šesti kategoriích od žactva po veterány se střetly více než tři desítky vodáků. V hodnocení pro Plzeňský kraj zvítězil mezi muži Jan Zmekon z TJ ČSAD Plzeň, spolu s ním do finále postupují Jaroslav Hlaváček (TJ Union Plzeň) a Martin Šimek (ČSAD Plzeň). Mezi ženami byla nejlepší Alice Zieglerová (ČSAD Plzeň), další postupující jsou Jana Matulková (VO 7) a Barbora Doležalová (TOM Úhlava). V žákovské kategorii zvítězila Klára Korandová před Zuzanou Korandovou (obě TJ Union). Do Brna také postupuje vítěz v kategorii dorostu, blovický Jan Vránek, a Ondřej Krbec (VO 7) a veteráni Jiří Zahradník (Burisport), Petr Braum a Jan Holba (oba ČSAD). Všichni v kategorii K 1. Právo postupu do finále vybojovala dále v kategorii C 1 Jana Matulková a v C2 dvojice Jana Matulková – Pavel Táborský.

Petr Šatra