Přeštice poprvé v sezoně prohrály

Plzeňsko – V pátém kole první ligy národních házenkářek porazil ve tvrdém derby mistrovský Tymákov nováčka z Příchovic, Přeštice nečekaně prohrály v Žatci a Blovice po domácí porážce od Chomutova zůstávají stále bez bodu.

26.9.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Popel

Šroubárna Žatec – TJ Přeštice 12:11 (6:5). Kluzké a mokré hřiště bylo příčinou, že mnoho branek v tomto zápase nepadalo. V 18. min. byl stav 2:2, v závěru poločasu si domácí vypracovali jednogólový náskok. Druhou půli zahájily Přeštice náporem a rychle otočily skóre na 6:7, deset minut před koncem ještě vedly 11:9. To bylo ale bohužel ze strany hostů vše a po chybách v zadních řadách Žatec během tří minut obrátil výsledek na 12:11 a tento stav již udržel.

„Do Žatce jsme jeli nekompletní a absence byly znát hlavně v obraně. Citelně chyběly Špongrová a Horáková. Naší útočné hře vadil kluzký terén a spolu s důraznou hru domácí obrany byl příčinou nízké střelecké produktivity jasná," uvedl zklamaný trenér Stanislav Zadražil.

Přeštice: Zadražilová, Moravcová – K. Vizingrová, Bošková, E. Vizingrová, Skálová – Živná 6, Krouparová 2, Červená 3, Šrámková.

Sokol Tymákov – TJ Příchovice 26:15 (14:7). V oboustranně tvrdě hraném duelu rozhodl Tymákov již do poločasu, kdy získal sedmibrankový náskok. „Bylo to dost vyhecované, několik hráček hostů ještě loni hrálo u nás. Nehrály jsme jinak než v předchozích zápasech, rozhodla lepší hra našeho útoku," mínila hrající trenérka Tymákova Vendula Šmídlová.

Hodně rozčilený byl po utkání trenér Příchovic Jaroslav Levora. „Soupeř nás přehrál naprosto jednoznačně. O to víc mě mrzí jeho surová hra, konkrétně likvidační zákrok Václavíkové na Jindřichovou v již rozhodnutém zápase," nebral si servítky.

Tymákov: B. Houhová, R. Kuglerová – V. Šmídlová, Václavíková, Půtová, Protivová, K. Mertlová, B. Mertlová – Bendová, Bittnerová, Volfová, P. Šmídlová, Melnyková.

Branky Příchovic: Levorová 10, Jindřichová 5.

Sokol Blovice – SK Chomutov 15:19 (8:9) Ani ve druhém domácím zápase hráčky Blovic neuspěly, i když se do sestavy vrátila útočnice Dardová a brankářka Šebová st.. Celý první poločas byl vyrovnaný, týmy se střídaly ve vedení. Rozhodující pro konečný výsledek byl začátek druhé půle, kdy domácí hráčky nedokázaly osmnáct minut vstřelit gól.

„Body jsme bohužel opět nezískaly, ale musím poděkovat všem hráčkám za bojovný výkon. Vedle Dardové si pochvalu zaslouží i obránkyně Zelená," uvedla kapitánka Blovic Hana Houfková.

Blovice: I. Šebová st., Šimandlová – Zelená, Fialová, Volfová, Houdková – Dardová 10, Davídková 2, Szakosová 2, Houfková 1.

Autor: Ivan Tafat