Nejlepším střelcem domácích byl sedmnáctibodový Kubizňák, třikrát se trefil z tříbodové vzdálenosti. Frána přidal k patnácti bodům třináct doskoků, Vrubl si vedle šestnácti bodů připsal sedm asistencí.

„Myslím, že jsme se dobře připravili. Přesně jsme věděli, co bude Brno hrát,“ povídal bezprostředně po výhře Tomáš Kubizňák.

„Měli jsme vytipované jejich střelce, které jsme bránili velmi těsně. Jinak jsme se soustředili na to, abychom nedostávali laciné koše z bezprostřední blízkosti.“

Domácí nerozhodilo ani snížení Brna ve třetí desetiminutovce. „Věděli jsme, že musíme pořád pracovat na tom, na čem jsme se domluvili před zápasem. O půlce jsme si říkali, že přijde chvíle, kdy nás Brno stáhne, a že v tomto okamžiku nesmíme polevit a bojovat o každý doskok.“

Absence Nováka a Soukupa? „Chyběli nám hlavně v závěru, kdy nám docházely síly. A asi jsme hráli i více kolektivně, a to nám zřejmě pomohlo,“ dodal Kubizňák.

Spokojen byl pochopitelně i Štěpán Vrubl. „ Využili jsme toho, že Brno není v optimálním rozpoložení,“ pravil rozehrávač Lokomotivy .

„Vycházeli jsme z pečlivé obrany, bojovali a tím jsme soupeře zaskočili. Doufám, že tenhle úspěch nás ještě víc nakopne k dalším výhrám.
Brňanům tolik do řeči nebylo.

„Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství,“ uznal ovšem brněnský asistent Jiří Hofírek. „Plzeň hrála srdcem a byla daleko bojovnější. Náš tým byl zejména v první čtvrtině v útlumu jak na obranné, tak i na útočné polovině a už jsme se z toho nedokázali zvednout. Zbytek zápasu byl naprosto vyrovnaný, nicméně už jsme náskok Plzně z první čtvrtiny stáhnout nedokázali,“ rekapituloval Hofírek.