Spoke Run, to je závod na šest kilometrů po lesních cestách v Třemošné u Plzně pro muže i ženy. A běželo se pro Exodus, což je sdružení věnující se lidem s postižením.

„Na startovném se vybralo 31 281 korun a částka byla odeslána rovnou na účet Exodu,“ uvedla jedna z organizátorek Jindřiška Zemanová.

Úspěšná triatlonistka a devátá žena z letošního mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra byla iniciátorkou nového běžeckého podniku. „Myšlenka uspořádat v lesích kolem Třemošné trailový závod se rychle chytla. Hodně mě v tom podpořila Jana Rugovacová a přidali se i další kolegové,“ řekla Zemanová s tím, že závod měl pozitivní ohlasy.

„Účastníci chválili trať i to, že nebloudili. Což mě těší, protože označení trasy jsem měla na starosti,“ řekla s úsměvem. „Lidi ale oceňovali i občerstvení po závodě a vůbec atmosféru, která v zázemí na hřišti Tatranu Třemošná panovala. Pro nás je to ta nejlepší pobídka udělat běh i příští rok,“ zdůraznila Zemanová.

Premiérovými vítězi Spoke Runu se stali Jan Škarban a Barbora Šturmová, oba z Plzně.

Škarban, atlet AK Škoda, dosáhl času 21:30 minuty, ale výhru si užil až po cílovém souboji s Adamem Koreckým, v němž byl o tři sekundy lepší. Jako třetí už s odstupem doběhl Miroslav Štefl (24:05). Šturmová zaběhla celkově čtrnáctý čas 27:44 min. Další medailové pozice obsadily Zuzana Holotová (28:54) a Ladislava Fajflíková (30:13).

Spoke Run ale nebyl jen bojem o místa na pódiu. Což mj. potvrdil Petr Kubias. Bývalý úspěšný cyklista a nyní šéf Roman Kreuziger Cycling Academy totiž trať absolvoval i s dcerkou Terezou ve sportovním kočárku.