Zatímco ve švýcarských horách triumfoval domácí Nino Schurter a Cink vyválčil šestnácté místo, v Újezdě v rámci Berounka trails zvítězil Vladislav Markvart z MS Bike Academy.

Berounka trails byly předposledním dějstvím letošního Plzeňského poháru v závodech horských kol cross country PAL Cup, jehož je Cink patronem.

Regionální závod končil dřív než bitva v Lenzerheide, takže přítomní diváci ještě stihli Ondrovi alespoň na dálku zafandit.

„Přenos z mistrovství světa jsme promítali na plátno ve stanu pořadatelů. Ondrovi tu spolu s kamarády fandili rodiče i další blízcí,“ uvedl Jaroslav Ryba z pořádajícího Author Teamu Stupno.

V sérii PAL Cup měl závod v areálu Berounka trails poblíž Újezdu u Svatého Kříže premiéru.

Vedle Author Teamu Stupno se na organizaci podílely Akademie cyklistických sportů a mikroregion Radnicko.

Závodníci si tak u Berounky užili odlišné tratě, než na jaké jsou ze série zvyklí. Trasy vedly po nových singltrailech, ať už Labyrint nebo Deep Hole (v překladu hluboká díra).

„Soudě podle ohlasů, tak se závod líbil a měl by zůstat v kalendáři série i v příštím roce,“ podotkl Jaroslav Ryba. „Zájem projevili nejen bikeři, ale i dotčené obce a vedení mikroregionu Radnicko. Navíc je příslib, že by se měl areál do příštího roku rozrůst o další kilometry stezek,“ doplnil zároveň šéf PAL Cupu.

Dopoledne závodily děti, po pauze pak do boje vyrazili jezdci od kadetů výš.

Mezi staršími žačkami se vítězstvím připomněla evropská šampionka Simona Spěšná. „Trať byla náročná, ale přes pád a kolizi jsem nakonec dokázala vyhrát,“ těšilo členku MS Bike Academy. Druhou Michaelu Mitrychovou (kola-bbm.cz ) porazila o deset sekund.

Závod kadetů vyhrál Štěpán Krula (MS Bike Academy). V ženách uspěly mladičká Adéla Holubová (kola-bbm.cz) a Lucie Hrabová (Cyklosport Pitstop.cz). Mezi muži pak už zmíněný Markvart, dále Michal Kantner (Herbalife 24), Petr Stehlík (Rajec Trek) a Zdeněk Rubáš (AC Sparta).

Osmnáctou sezonu PAL Cupu uzavře poslední zářijový den tradičně závod na Čerchov.