Na poslední den v roce připravil plzeňský odbor Klubu českých turistů Silvestrovský pochod s trasami 6, 9, 14, 22 a 30 kilometrů a se startem od 7.30 hod. do 11.00 hodin v Bolevci u Seneckého rybníka. Cíl pochodu je v Bolevci

Novoroční pochod „Z Bolevce do Bolevce“ má delší tradici – chodí se už od roku 1975 a za tu dobu jej absolvovalo více než 66 tisíc turistů. Letos si zájemci mohou vybrat ze tří tras o délce 6, 13 a 22 kilometrů. Start i cíl je opět v areálu na Prokokávce v Bolevci. Na nejkratší trasu se vyráží od 9.00 hod. až do 13.00 hod., na obě delší jen do 11.00 hodin.

Na silvestra si přijdou na své také vyznavači běhu. Ti mají možnost si vybrat ze dvou závodů.

Zahájit oslavy přelomu roku mohou běžci v Plzni při Silvestrovském běhu v Borském parku, který se letos poběží po patnácté. Závod pořádá AC Trial na standardní trati 6800 metrů. Závodí muži, ženy veteránky a veteráni. Ti jsou rozděleni ještě do kategorií nad 40, 50 a 60 let. Prezentace účastníků začne v hale Slavie VŠ (poblíž konečné tramvaje č. 4) v 9.00 hod., v 10.00 bude běh odstartován. Stejně jako v minulých letech je pro účastníky nachystána bohatá tombola, startovné činí 30 Kč.

Ve stejný čas startuje rovněž 19. ročník Silvestrovského běhu ve Ždírci. Tam na dorost a dospělé čeká trať dlouhá 4800 metrů, žákovské kategorie absolvují poloviční trať. Pro absolutního vítěze je jako vždy připraveno uzené sele, věcné ceny čekají na nejlepší běžce všech kategorií.

Již tradiční novoroční vyjížďku chystají také cyklisté. Ti tak již po šedesáté v nepřetržité řadě zahájí novou sezonu. Na akci jsou zváni všichni vyznavači cyklistiky.

Sraz účastníků je v 9.45 hod. ve Štruncových sadech u sokolovny, v 10.00 hod. bude vydán povel pelotonu ke startu. První kilometry jsou naplánovány na trase Plzeň, Radčice, Malesice, Město Touškov, Kozolupy, Myslinka a zpět do cíle na náměstí, kde bude peloton očekáván přibližně ve 12.00 hodin.