„Nečekaly jsme, že to bude vyrovnaný zápas. Překvapily jsme samy sebe a výsledek je něco neskutečného. Do zápasu jsme vstoupily s tím, že do toho dáme maximum,“ říkala po středečním domácím zápase spojka DHC Plzeň Denisa Franzová, která bylas pěti brankami druhou nejlepší střelkyní Plzně.

Takže převládají pozitivní emoce?
Rozhodně. Hrály jsme na maximum, bojovaly jsme a myslím si, že nám ani nejde moc co vytknout.

Věřily jste si na remízu? Měly jste několik šancí vyrovnat.
O přestávce jsme si řekly, že to jde a že slávistky jsou úplně stejní lidé jako my. Věřily jsme ještě v 59. minutě, že to zvládneme.

Co chybělo k tomu, abyste vyrovnaly?
To teď nedokážu říct. Hrály jsme pořád stejně, nepolevily jsme. V přípravných zápasech jsme měly hluchou desetiminutovku, kterou jsme proti Slavii neměly. Byl to první zápas a stále se můžeme zlepšovat. Dokázaly jsme si, že můžeme porazit silnějšího soupeře.

Čekala jste takhle ofenzivní házenou, protože vstřelit 30 gólů Slavii se jen tak někomu nepovede?
Jak jsem řekla: Překvapily jsme samy sebe. Nikdo to nečekal, že to bude až tak vyrovnaný souboj. Dát 30 gólů a ještě Slavii je prostě skvělé

Je třeba něco vylepšit do nedělního zápasu s Prešovem?
Vždycky je co vylepšovat. V obraně byly chybičky, takže to musíme doladit. V přechodu do rychlého protiútoku se také musíme zlepšit. Proměňování šancí… Kdybychom proměnily to, co jsme měly, tak by byl výsledek jiný. To se bohužel v házené stává, ale s výsledkem proti Slavii jsem spokojená.

Jak jste si užívala skvělou atmosféru v hale?
Atmosféra byla neskutečná. Nečekaly jsme narvanou halu. Moc děkujeme fanouškům, že byli naším osmým hráčem. Hnali nás dopředu a díky nim jsme dokázaly Slavii potrápit.

Jakub Mižár.
Start ligy. Interobal zkusí Chrudim porazit