Sedmnáctiletý Kraus se utká s třetím nasazeným Matějem Vocelem z TK Sparta Praha a Vítek narazí na šestatřicetiletého Lukáše Vojtěchovského z LTK Liberec. V obou případech jsou favority jejich soupeři. Kraus i Vítek hrají od 10.30 hodin.

Šampionát s celkovou dotací 140 tisíc korun začne v 9.00 hodin třemi zápasy Mertl – Jan Blecha, Trefný – Mrázek a Nouza – Jiroušek.
Z pondělní kvalifikace postoupili do hlavní fáze Daniel Vrba, který zdolal Filipa Michla 6:4 a 6:1, přemožitel Patrika Kováříka z Lokomotivy Plzeň Martin Trefný (6:4 a 6:4), Adam Blecha po výhře 6:2 a 6:2 nad Matějem Kracíkem a Tomáš Jiroušek, který si poradil dvakrát 6:0 s Danielem Rolou.

Favoritem mistrovství, které vyvrcholí sobotním finále, je šestatřicetiletý Jan Mertl z I. ČLTK Praha. Ten je na světovém tenisovém žebříčku ATP na 474. místě. Druhý nasazený hráč turnaje Marek Gengel z RPM Oáza Říčany figuruje na 635. pozici žebříčku ATP. Halové mistrovství ČR se letos musí obejít bez loňského vítěze Lukáše Rosola a finalisty Jana Hernycha. A na poslední chvíli se odhlásil favorit a jednička mistrovství Marek Jaloviec.

Mistrovství republiky je memoriálem Jana Záhlavy. „Řadu let pracoval ve svazových orgánech, byl členem Rady Českého tenisového svazu a později výkonného výboru. To, že je mistrovství spojováno s jeho jménem, je projevem úcty a vzdáním holdu jeho práci,“ konstatoval před časem prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

Diváci mají na všechny zápasy do haly na Borech vstup zdarma.